Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 106
@marcinpodlas8: Głupszemu się ustępuje

Nie istnieje głupsze powiedzenie od tego, które wpisałem i proszę nawet z tym nie handlować ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Zuleyka_z_Koviru: To powiedzenie znaczy, że RZEKA NIGDY NIE JEST TAKA SAMA, BO SIĘ ZMIENIA ( _)

Jezuuuuuu

„Niepodobna wstąpić dwukrotnie do tej samej rzeki" - pisał Heraklit myśląc o tym, że woda w rzece, do której weszliśmy po raz pierwszy dawno odpłynęła, a woda do której wejdziemy po raz drugi, jest już inną wodą.
  • Odpowiedz
wyjątek potwierdza regułę - przecież to jest tak głupie, że koniec świata


@tempname0626: To jest akurat stara rzymska reguła prawna, która na p0lskim robackim gruncie została przerobiona na idiotyczne pRzYsłOwIE ludowe. W cywilizowanym oryginale chodzi o sytuacje w stylu "w weekendy parkowanie tutaj jest zabronione", tj. podanie wyjątku implikuje istnienie jakiejś reguły: jeśli tylko w weekendy jest zabronione, to znaczy że przez resztę tygodnia jest dozwolone (bo gdyby również było zabronione,
  • Odpowiedz
@salad_fingers: :O dziękuje za tę ciekawostkę, nigdy nie spojrzałem na to przysłowie w ten sposób ale to może przez to, że jak je słyszałem, to najczęściej w wydaniu jako tłumaczenie "o hui,powinno wyjsc inaczej" Ewentualnie jako argument mojej polonistki na zawiłości ortograficzne
  • Odpowiedz