Wpis z mikrobloga

Myślę o apgrejdzie napędu mojego MTB HT i mam taką rozkminę, który napęd wybrać. Nie katuję na ciężkich singlach, jak coś to rekreacja, ścieżki, lasy, wyprawy. Co byście wybrali rowerowe Mirabelki i Miraski? Ktoś z Was jeździ na 1x i jest zadowolony wielce z braku przedniej przerzutki? Jak jest ze zużywaniem się takiego napędu / łańcucha w szczególności?
#polskalozavelominati #rower #kolarstwo #mtb #rowery #rowerowywroclaw

SLX / XT 2x11 czy SLX / XT 1x12?

  • SLX 2x11 14.0% (6)
  • XT 2x11 7.0% (3)
  • SLX 1x12 48.8% (21)
  • XT 1x12 30.2% (13)

Oddanych głosów: 43

  • 16
wyprawy


@NuclearCycling: W sensie bikepacking? Ogólnie fakt że jeździ się rowerem który czasem ma dodatkowe 30kg wydaje mi się jedynym powodem dla którego przednie przerzutki jeszcze mają w rowerze MTB sens. W każdym innym wypadku 1x.

Jak jest ze zużywaniem się takiego napędu / łańcucha w szczególności?


@NuclearCycling: Raczej tak samo, nic czym warto by się stresować.
@NuclearCycling: Sprawdź jakich przełożeń używasz teraz, tych samych będziesz chciał w nowym rowerze. Jeżeli 1x to pokrywa to nawet bym nie myślał o 2x, jeżeli potrzebny ci (niewiele w dzisiejszych czasach) większy zakres to bierz 2x.
@NuclearCycling: Ja mam dwa rowery, jeden z GX 1x12 i drugi z XT 2x11. Zakres praktycznie ten sam, tylko w drugim muszę obsługiwać przednia przerzutkę co jest bez sensu. Jeżeli masz duże zróżnicowanie terenu to jeździsz interwalowo i nienpotrzebujesz 2x11.
@panato: Na SLX 2k km dokręciłem. Kpina kurła mać biorąc pod uwagę, że łańcuch teraz ~140 zł kosztuje ( ͠° °)

@NuclearCycling: Ja przeskoczyłem z 3x na 1x i nie żałuję. Miałem obawy, że nogo braknie ale 32x51 starcza nawet dla takiego miękiszona jak ja. Cieszę się tym bardziej, że zawsze miałem problem z przednią przerzutką. Śmigam na XT ale u znajomego próbowałem SLX M7100
@Rympa: tak.
To fajnie.
A mam jeszcze pytanie dotyczące łańcuchów - bo ja w sumie mam głównie background szosowy, stosunek jazdy szosą do mtb to u mnie jakieś 10:1 do niedawna było. Na szosie taką mamy praktykę z kolegami, że jeździmy na dwa / trzy łańcuchy no i wytrzymują po 5-6k km +-? W mtb jest taka tragedia z łańcuchami, czy jakiegoś żartu nie zrozumiałem, że nawet 1k km idzie wykręcić?
@NuclearCycling: Ja tylko na SLX jeżdżę i jak pisałem do 2000km dokręciłem ale mam przymiar na 0.75 i trochę na oko mierzyłem więc mogłem trochę przeciągnąć. Po komentarzach widzę, że XT podobne przebiegi robi więc przy obecnych #!$%@? cenach (300zł+ za XT) chyba nie ma sensu dopłacać.
@NuclearCycling: Ciężko stwierdzić, bo tylko na MTB jeżdżę, zrobiłem na łańcuchu 3k km, był wyciągnięty jak guma w gaciach, kupiłem nowy łańcuch i o dziwo kaseta go przyjęła ( ͡° ͜ʖ ͡°)