Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
To przykre, ale nawet w kościele chłop musi być świadkiem sytuacji umacniających w #blackpill :(

Byłem dziś na Mszy Św., podczas której był udzielany chrzest. Jednym z elementów rytuału chrztu jest zapalenie świecy od paschału. Każdy chyba wie, jak wysoki jest paschał. Dodatkowo u nas w kościele jest od umieszczony na horrendalnie wysokiej podstawie. To sprawia, że jego płomień płonie na wysokości ok. 210 cm.

Kiedy przyszedł stosowny moment, do paschału podszedł chrzestny, ok. 30-letni, niestety manlet ok. 170 cm. Jak łatwo się domyślić, miał ogromne problemy z odpaleniem ognia. Stawał na palcach, wyciągał się, ale nie miał szans. Julka-matka próbowała zamaskować śmiech, ale średnio jej to wychodziło, bo sytuacja była spontaniczna; podobnie julka-chrzestna, julka-fotograf i połowa ludzi którzy siedzieli przede mną. Wreszcie nad nieszczęsnym chrzestnym zlitował się ksiądz-wzrostak ok. 190 cm, który przejął świecę i bez najmniejszych problemów odpalił ogień od paschału. Jakaś baba-moher za moimi plecami skomentowała tylko półgłosem: "No, co chłop to chłop!".

PS. Nie znam tego chrzestnego. Nie wiem, czy jest #przegryw czy w związku. Stwierdzam tylko oczywisty fakt, że wzrost=wszystko i bez niego nawet w kościele, nawet ze strony katolików możesz być obiektem kpin :(

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613dfc9d5fb896000a005445
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@AnonimoweMirkoWyznania: Ludzie to wciąż zwierzęta próbujące zamaskować swoje prawdziwe "ja" poprzez podniosłe hasełka i idee typu "równość", która nie ma z racji bytu w tak niedoskonałym społeczeństwie światowym.

Zdecydowana większość ludzi czuje pogardę do słabszych, a szczególnie kobiety. One najczęściej i najchętniej wypowiadają się w negatywach o mężczyznach, bo są nietykalne w naszym społeczeństwie. Jak powiesz coś kobiecie to się zaraz obrazi i w najgorszym wypadku rzuci się na ciebie stado
Adam: @Masterpolska94: no i co poradzisz, jako ateista jesteś człowiekiem pozbawionym moralności. Wyobraź sobie takie combo - ateista, mężczyzna plus autyzm - brak moralności, brak uczuć i brak empatii - dlatego potrafiłem zarwać noc by odwieść jedną kobietę od samobójstwa, drugą namówić by stalkera zgłosiła na policję (bardziej bała się wyśmiania przez policję), w przypadku trzeciej, której nie znałem adresu musiałem negocjować z policją by wysłali patrol, czwartą wyciągnąłem sprzed
@pawel8989: Herezja od czego Katolicyzm razem z Prawoslawiem i Koptami to trzon Chrzescijanstwa i jego poczatek .Matriarchat to masz u protestantów co mają czesto kaplanstwo kobiet i popierają jakis zryty feminizm .Albo lewicowi protestanci albo szury co wierzą w plaską ziemie nie ma nic po środku .
@I_N_K_W_I_Z_Y_T_O_R: Inna para butów, bo tylko liberalne i lewicowe już NIEprotestanckie i niechrześcijańskie ruchy pośród mainstreamowego luteranizmu itp. są takie. Nie możesz szablonu katolickiej instancjonalności wrzucać na ocenę wszystkiego co poza. Sam katolicyzm nie jest tak jednolity teologicznie na jaki pozuje. Ponadto papiestwo z lubością ekumenizuje się właśnie z tego typu heretykami, bo nikt normalny z ewangelicznego chrześcijaństwa nie chce kumać się z rzymską religią.
@pawel8989: Nie ma takiego czegos jak ewangeliczni chrzescijanie .Są tylko chrzescijanie Katolicy Prawosławni Koptowie i jeszcze Pawoslawni pierwsi Chrzescijanie jak najbardziej uznawali tradycje co z Ojcami Kościoła i Ojcami Pustyni czemu oni zyją c bliżej czasów apostołów byli tradycjonalistami uznającymi sakramenty sukcesje apostolską praktykując celibat itp .Sam Marcin Luter zył ponad 1500 lat po Jezusie nie znał apostołów czy ludzi po nich .Skoro Protestantyzm jest prawdziwy to czemu tak późno?Czy przez