Wpis z mikrobloga

czesc mirasy, jak obchodzicie ten dziwny system "płacenia" a raczej blokowania srodkow na koncie - kaucji wypozyczalniom samochdow za granica? bo wypozyczalnie akceptuja tylko karty kredytowe w celu zabezpieczenia depozytu przy czym debetowe nie wchodza w gre gdzie 80%kart w polsce to wlasnie debetowe. i teraz ja chcac oplacic auto nie moge tego zrobic bo takowej karty nie posiadam, nie wiem dla mnie to jest jakies niepojete. w sensie wiem ze to po to aby zabezpieczyc te pieniadze w razie W ale dlaczego nie moge im przelac "tymczasowo" tej kaucji? prosze wyjasnijcie mi, jesli ktos to ogarniaXD
#kiciochpyta #podrozujzwykopem #wypozyczalniasamochodow
  • 8
@zielinsky23: Niemcy są 100 lat za polską jeżeli chodzi o bankowość i są upośledzeni. Mam nadzieje ze pomogłem. Mam auto z miet24.de i wpłacałem kaucje przelewem. Większość niestety chce kredytówki.
@zielinsky23: To nie przejdzie ,bo chodzi o to ze polskie banki nie maja SEPA. Żadnej firmie nie chce się bawić w obsługę kaucji jak bierzesz auto na kilka dni. Podpisujesz sepa mandat i w razie W sami zabior tyle ile potrzebują i nara
@zielinsky23: mi w kilku wypożyczalniach robili blokadę na debetowej, u Ciebie się tak nie da czy wypożyczalnia nie przyjmuje? Jak kaucja wynosi np. 2000 zł to musisz mieć na koncie w momencie blokady te 2000zł, bank je blokuje i dopóki wypożyczalnia ich nie zwolni to nie możesz ich wypłacić, wydać itp.