Wpis z mikrobloga

@fajnypierozek: Polska jest jednym z państw z najlepiej rozwiniętym systemem płatniczym. Do niedawna w Niemczech nie było płatności zbliżeniowych, a i płatność kartą to było coś rzadkiego. Powiedz tam ze chcesz zapłacić kartą i wyciągnij telefon to cię od Antychrystów wyzwą, ale to polska jest zacofana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Hrabia_Horeszko: Jest dokładnie tak jak mówisz... W 2012 jak wyjechałem do DE mając w portfelu kartę z ING zbliżeniową to w robocie niemiaszki myślały, że ich w uja robię xD nie mieściło sie to w ich głowach, że taki kraj jak Polska używa powszechnie takich rozwiązań. Prawda też, że w ostatnich dwóch latach w Niemczech poszło cie do przodu bo nawet w netto czy innym rossmanie można juz zapłacić paypalem
  • Odpowiedz
nie mieściło sie to w ich głowach, że taki kraj jak Polska używa powszechnie takich rozwiązań


@sliwowica: mi się nie miesci w glowie jak obywatel tak zaawansowanego kraju musi jezdzic na roboty do Niemiec. Temu się nie dziwili twoi niemieccy koledzy?
  • Odpowiedz
Taka ciekawostka, w małych Niemcach czyli Austrii zapłacisz praktycznie wszędzie wszystkimi dostępnymi kartami


@drivent: właśnie wróciłem z Austrii. Na +/- 10 miejsc w których płaciłem w 3 nie dało się kartą. W Polsce mi się to nie zdazylo już bardzo dawno.
  • Odpowiedz