Wpis z mikrobloga

Ostatnio mam fazę na proste wypieki, które są takim prostym "kanałem" miłości do osób, dla których je robię () nawet jeżeli nie wyglądają jak z fancy cukierni (a te ciastka... Powiedzmy sobie szczerze, że nie wyglądają XD)

Na dzisiejsze spotkanie ze znajomymi - mało kształtne, ale miękkie w środku i bardzo smaczne ciasteczka z białą czekoladą i bardzo ciemnym cukrem. Wieczorem zrobię jeszcze kurczaka po koreańsku i będzie super ()

#pieczzwykopem #gotujzwykopem #gzw #jedzenie #dziendobry
S.....n - Ostatnio mam fazę na proste wypieki, które są takim prostym "kanałem" miłoś...

źródło: comment_16313423806dKCEe2gqm5iuWF5FYRP1m.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@churros8: @outkay: @varrimatrass: 200g mąki, 30g kakao, 75g cukru trzcinowego, łyżkę proszku do pieczenia wymieszać. W drugiej misce wymieszać 2 jajka, 150g miękkiego masła i 2 łyżki mleka. Zmieszać jedno z drugim, dodać dwie pokruszone białe czekolady. Piec 15min w 180 (uformować w ładniejsze kulki, niż ja to zrobiłam i lekko rozpłaszczyć :) )
  • Odpowiedz
@Snuffkin robię podobne, ale zwijam je w taki wał, owijam folią spożywczą i daje do zamrażarki na pół godziny, a później kroję w pallasterki 1cm i eleganckie. Ciasteczka wychodzą
  • Odpowiedz