Wpis z mikrobloga

Co jest potrzebne zmywarce? Pierwszy raz w zyciu mam zmywarke. Wchodze do neta juz mi kaza kupic sol, nablyszczacz i kapsulki. Ile z tego jest niezbedne do #!$%@? sie urzadzenia? Z jednej strony nie chce oszczedzac na glupotach, z drugiej nienawidze sie dawac wkrecac w marketing. Z praniem robie tak, ze mam plyny, a nie kapsulki, bo wystarcza o wiele mniej detergentow niz w jebiacej chemia kapsulce i mam prania x2
#zmywarka #januszebiznesu
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@breetak:

bądź mną
wyprowadź się od starych
właściciel mieszkania wstawia ci zmywarkę
kup kostki do zmywarki
umyj naczynia
zostają na nich zacieki
dowiedz się, że musisz kupić też sól do zmywarki, żeby nie było tych śladów
w sklepie tylko opakowania po 9000 kilo za 9000 złotych
nie potrzebujesz aż tyle i nie chcesz wydawać hajsu
pojedź do rodziców na obiad
odsyp sobie od nich trochę soli do torebki, bo oni też
@breetak: na początek kapsułki, albo proszek do samodzielnego dozowania do szufladki.
Jeśli masz twardą wodę i mogą pojawić się zacieki, dokładasz sól, ewentualnie nabłyszczacz, ale tego nie musisz robić od razu. Po paru myciach będziesz widział czy potrzebujesz zmiękczania wody
@breetak: Kapsułki są potrzebne jak płyn do mycia naczyń. Sól zmiękcza wodę i niweluje zacieki/naloty. Nabłyszczacz jest tylko do nabłyszczania, opcjonalny np dla mnie chyba że zmywam kieliszki żeby ładnie wyglądały to wtedy daje schodzi mi go bardzo mało.
@breetak: Są też płyny do czyszczenia zmywak, kostki zapachowe, kostki do czyszczenia zmywarki. Zapachowe można sobie darować chyba że zbierasz zmywarkę żeby umyć przez 3 dni. Środki do czyszczenia ja używam kapsułek żeby raz w miesiącu się doczyściła.
Pilnuj odpływu żeby się nie zatykał resztkami.
@breetak: potrzebujesz tabletki do mycia i raz na kilka miesięcy wsypać sól do pojemnika w dnie zmywarki (większość modeli tak ma). Dobrze by było raz w miesiącu wyciągnąć filtr z dna i go umyć albo przynajmniej przepłukać gorąca woda, inaczej może się zatkać i zacznie #!$%@? niemiłosiernie (wtedy będziesz potrzebował kupić ten reklamowany zapach) i gorzej myć (tutaj zacznie być potrzebny nabłyszczacz xD). Raz na kilka cykli możesz tez puścić pusta
@breetak: uzupelniaj sol i nablyszczacz, niezaleznie od uzywanych tabletek. Bez soli #!$%@? ci sie zloze jonowymienne a bez nablyszczacza nie beda takie ladne po myciu i moga byc zacieki. Tabletki sobie dobierzesz sam bo to duuzo zalezy od wody, u niektorych zajebiscie myja najtansze inni musza kupowac najdrozsze.
@breetak: Wystarczą same tabletki. One mają w składzie nabłyszczacz, więc nie ma sensu tego kupować. Czasem można kupić coś typowo do czyszczenia zmywarki, ale to jak już nie pomaga puszczenie pustej z samą tabletką xD