Wpis z mikrobloga

Zapraszam do mrówczych światów ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #xerxesmrowki

#solenopsisgeminata wyszlo kilka nowych robotnic:) czasem uda mi sie zobaczyc jakis wiekszy pakiet jaj (sa b b male). Maja kilkanascie albp dwadziescia kilka larw i mniej wiecej tyle poczwarek. Także rozkrecaja sie. Kolonia powinna rosnac w tempie wykladniczym. Wlasciwie to juz tak jest ale moim zdaniem i tak dość powoli. Zdjecie tego co juz maja nizej i drugie w komentarzu, poniewaz zrobiły sobie dwie kupki.

#tetramoriumbicarinatum tej kolonii sie pozbywam. Przenosze je do probowek i leca do nowego właściciela. Sobie zostawie kilka krolowych na wszelki wypadek gdybym zmienił kiedys zdanie;) dlaczrgo je sprzedalem? Jest to swietny gatunek i moim zdaniem na pewno nie nudny. Serio. Natomiast preferuje mrowki ktore sa scislymi predatorami i owszem bicarinatum potrafia wiele zdzialac ... ale tylko dlatego ze ofiara nie ma gdzie uciec. Nie lapia zbyt dobrze owadow i nie stosuja rekrutacji grupowej na duza skale. Taka grupowa rekrutacja polega na tym ze jedna robotnica ucieka do gniazda i zabiera z soba kilkadziesiąt albo kilkaset innych zeby dorwac owada. Wyglada to kosmicznie i jest to moja ulubiona cecha u mrowek a tetramorium jej nie posiadaja:/

#carebaradiversa po staremu. Zra rodza sie zra i umieraja xD przekopaly juz cale nowe gniazdo;D

#manicarubida nie wiem co u nich, odkad dostaly gniazdo ziemne i sie w nim zabunkrowaly nie widze co sie u nich dzieje. Na szczescie nie pojawiaja sie trupy krolowych co pozwala sadzic ze moje kolonie po 3 miesiącach sa poliginiczne. Jeszcze 3 miesiące i uznam ze sa stabilne:)

Zachecam do dyskusji

#mrowki
#gruparatowaniapoziomu
#terrarystyka
#hodowlamrowek
PWRXerXes - Zapraszam do mrówczych światów ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・ #xerxesmrowki

#sole...

źródło: comment_1631302294HUyf1IF3x4nWzG4Q050nLY.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz