Wpis z mikrobloga

@czaari: frajerzy. Chociaż jestem fanem i sam jeżdżę alfą to tutaj pojechali po bandzie wg mnie. Powinni się skupić na zrobieniu porządnego liftu a nie takie fanaberie :p
@czaari: będzie xD sorry ale to nie jest jakiś super rarytas, z tym rosnieciem na wartości to równie bywa jak sobie weźmiesz pod uwagę inflację i obsługę, można się zdziwić. Inwestycja to serię Porsche i wyżej. Na takich algach których poszło kilkaset wątpie, chyba że za 50 lat ale też weźmiesz inflację i koszty utrzymania i się może okazać że to taka średniaka inwestycja
@czaari: tu nie chodzi o zdanie tylko o kalkulacje:) taki sedanik alfy to nie ferrari, na którym kokosy można zbić też dopiero po dziesięcioleciach a utrzymanie kosztuje fortunę. Te wysokie nominalnie ceny nie biorą się znikąd. Założenie że jest limitowane więc się zarobi x wiecej może być daremne. Lepiej kupić takie nastoletnie lub starsze ferrari zanim zacznie szybować w górę cenowo. Jakieś porównywalne auto na którym można było zarobić krocie? Wartość
@Atomus:

Chociaż jestem fanem i sam jeżdżę alfą to tutaj pojechali po bandzie wg mnie. Powinni się skupić na zrobieniu porządnego liftu a nie takie fanaberie :p

Masz Giulie? Nie będą tracić na wartości. Tak jak 8c i 4c. Zresztą nawet zwykłe Q nie tracą zbytnio na wartości. W 2019 dałem za nową 62k€ i dziś mógłbym za min tyle samo sprzedać
@PiotrFr: yyy? No nie wiem raczej sporo straciły na wartości a sprzedaż jest nędzna, także nie wiem skąd to wziales. 4c całkiem trzymają ale pamiętaj o kosztach co roku na utrzymanie i to jednak innego typu auto zupełnie. 8c to inna bajka, kupienie go było trudne te 13clat temu jak dobrze liczę i to był z miejsca klasyk. Mam MiTo 155KM :p zamahiwałem się na giulie 2.0 ale raczej 3-4 letnia
@Atomus: co skąd wziąłem? Mówię ile zapłaciłem za Giulie 2 lata temu i dziś za tyle mogę sprzedać. Zresztą nawet roczniki 2016 chodzą za tyle.
Zresztą to nawet nie chodzi o inwestycje. Jakbym srał kasą to też bym sobie kupił GTAm albo i dwie bo nie wiem jaki kolor( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PiotrFr: no ja bym jednak brał Porsche i ferrari i cała resztę superaut a nie sedana hehe. No nie wiem czy sprzedasz ja widzę wielkie spadki. W Polsce spokojnie za 250 tysięcy kupisz z przebiegiem do 50k a tyle to qv nie kosztowała. Chyba że mieszasz polska cenę z salonu z jakąś używka na zachodzie, tam w salonie auta były często wyraźnie droższe niż u nas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atomus: chyba rozumiem o co ci chodzi. Jednak uważam, że AR chce powtórzyć myk jak z 8C - to jeden z niewielu samochodów z tej półki, który od samego początku drożał (cena wyjściowa - 180k €, teraz używane od 240k do 300k; w ciągu 14 lat to spory wzrost).
Początek GTA(m) ma jednak gorszy - egzemplarze wyprzedane, ale chyba dopiero po miesiącu, przy 8C jak zaczęli przyjmować zamówienia tak tego samego