Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@camelinthejungle: lol jeszcze ktoś wierzy w te bzdury, że zwierzęcy tłuszcz sam w sobie jest przyczyną wysokiego cholesterolu? Smażony w oleju słonecznikowym może i tak, ale to olej jest problemem, a nie tłuszcz zwierzęcy. Golonka i boczek to najlepsze żarcie.
  • Odpowiedz
@chwila no zgadzam się, że boczek i golonka to świetne żarcie, ale nie codziennie. I tak, wpływa na cholesterol i jest niezdrowe, jeśli spożywa się je w nadmiarze. Dieta powinna się opierać na innym jedzeniu i być urozmaicona. Od czasu do czasu będzie ok, nadużywane będzie bardzo niezdrowe, jak wiele pysznych rzeczy ¯_(ツ)_/¯

Btw. pierwszy raz widzę, żeby ktoś do golonki chciał pakować jeszcze olej roślinny.
  • Odpowiedz
Smażony w oleju słonecznikowym może i tak, ale to olej jest problemem, a nie tłuszcz zwierzęcy. Golonka i boczek to najlepsze żarcie.


@chwila: Tak #!$%@? samo zdrowie, najlepsze jeszcze wędzone. A, no i #!$%@?ć warzywa. XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hatespinner: warzywa są dodatkiem, a nie głównym żarciem. Wędzone jest żarciem przetworzonym i w praktyce niezdrowym. Jednak od czasu do czasu to jest ok.
  • Odpowiedz
warzywa są dodatkiem, a nie głównym żarciem.


@chwila: Gdzie to jest napisane?

Wędzone jest żarciem przetworzonym i w praktyce niezdrowym. Jednak od czasu do czasu to jest ok.


@chwila: Wędzone żarcie jest jednym z najbardziej rakotwórczych czynników spośród żywności, według badań.
  • Odpowiedz
@TwujKasztan: w ogóle jakbym miał tak policzyć ile razy - powiedzmy w ciągu ostatniego roku - widziałem chłopa co jadł boczek, a ile razy takiego, który zastanawia się pół godziny nad bezglutenową zapiekanką, to no nie wiem, ale wychodzi mi, że autorka posta #!$%@? jak potłuczona.
  • Odpowiedz
@TwujKasztan tak z innej beczki, jestem na diecie bezglutenowej (z powodu choroby a nie fanaberii) i ani w Polsce ani za granicą nie widziałem jeszcze bezglutenowej zapiekanki mrożonej a tym bardziej z budki XD
  • Odpowiedz