Wpis z mikrobloga

Klasyczna sytuacja- upośledzona typiara z którą chodziłam do gimbazy zrobiła sobie dziecko, które tez jest upośledzone i już ruszyła zbiórka na zrzutka.pl bo ona oczywiście nie ma siana na rehabilitacje i opiekę a dziecko prawdopodobnie nigdy nie będzie zdolne do normalnego życia. Dodam, że matka podobnie. Oczywiście dziecko z jakimś patusem alkusem. Jak mnie takie coś wku*wia. #childfree #patologiazewsi #antynatalizm
  • 131
@Zabojcza_Rozowa: Ludzie nie ogarniają jak działa dziedziczenie. Należałoby się przymusowe szkolenie.

Dodając w temacie - Bawią mnie te rozważania rozplodowcow jak to ich dziecko może będzie kolejnym Lewandowskim albo wymyśli lek na raka.

No nie, to tak nie działa. Zeby był potencjalnym kolejnym Lewandowskim musiałby być dzieckiem Lewego.

Bombelki zwykłych przeciętniaków w najlepszym wypadku będą przeciętniakami. Ze wszystkimi ich wadami i niedomaganiami.
@Official: no z tego co pamiętam, to jest właśnie błędne założenie eugeniki, chodzi tu o kombinacje genów a nie ich potencjalną sumę. Z dwóch przeciętnych osób, może przyjść na świat wyjątkowa osoba. Tak samo jak z dwóch wyjątkowych osób może być ktoś zupełnie przeciętny.

Nie znam się na tym dobrze, ale tak to zapamiętałem oglądając dokument o eugenice w stanach.

Oczywiście Pomijam kwestie środowiskowe które mają ogromny wpływ na ukształtowanie dziecka.
@Zgrywajac_twardziela: albo typa daje sobie zrobić dziecko albo kilka przez patusa, co ją leje. Później robi z siebie bohaterkę xD
@Iskaryota: Zgadza się, ja świadomie nie decyduje się na rodzicielstwo z bardzo wielu powodów, a takie osoby sobie myślą: ”dobra walić to zrobię se, będzie co będzie” a później okazuje się, ze dziecko zupełnie jak matka nie jest w stanie normalnie funkcjonować, zupełnie jak mamusia. Kto by pomyślał?