Wpis z mikrobloga

Czy ktoś spotkał się z tym, że Xbox Series X w losowych momentach (chyba nie codziennie), przede wszystkim w nocy - sam się "odpala"?
Kiedyś przebudziłem się w środku nocy i sprawdzając coś na telefonie, wydawało mi się, że słyszałem ten krótki szczęk, gdy w konsoli rusza wiatrak. Uznałem jednak, że się przesłyszałem, ale za kilka dni znów to samo.
Dziś rano około 5 przed wyjściem do pracy znów. Tym razem przyłapałem konsolę na gorącym uczynku. Zaglądam - wiatrak się kręci oO Przycisk konsoli jednak się nie świeci. Pokręciło się kilka minut i spokój.
O co w tym chodzi? Nie mam odpalonego trybu instant-on.
Czy konsola sama robi jakieś aktualizacje czy to coś innego?
Zakładam, że nie jest nawiedzona.
#xbox #xboxseriesx #konsole
  • 13
  • Odpowiedz
@annotate: No wiesz, jak jest 2-3 w nocy (a czasem i później) i jest absolutna cisza, to delikatny szum zawsze będzie słychać, nawet w XSS.

@kaczek93:
Jeszcze wracając do tematu - nawet na reddicie o tym wspominają, ale z moich obserwacji wynika, że konsola nie włącza się codziennie, a jedynie wtedy, kiedy faktycznie aktualizuje sobie system, więc coś z tym trybem oszczędzania energii jest nie do końca „teges”, ale na
Pust3lnick - @annotate: No wiesz, jak jest 2-3 w nocy (a czasem i później) i jest abs...

źródło: comment_1631126714LV5SKxzotZUnXONtgEsN77.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pust3lnick: to muszę mieć głośno w domu bo nigdy swojej nie słyszałem.

Energy saving działa, działa. To nie znacze że konsola się nie moźe zakrualizować w nocy. Był nawet ostatnio tutaj wątek o tym.
  • Odpowiedz
@Pust3lnick: Ja to ogólnie w małym pokoju przy zamkniętych drzwiach i oknie, gdy w mieszkaniu nie ma nikogo oprócz mnie, to słyszę, że wiatrak się kręci. W sensie - trudno byłoby powiedzieć, że jest to jakiś rodzaj głośności, po prostu brzmi jak kręcący się szybko wiatrak, ale da się to zupełnie zignorować i nie zauważać.
  • Odpowiedz
@annotate: To wytłumacz mi w takim razie jak to możliwe, że u mnie przy oszczędzaniu energii konsola jest cały czas aktualna (posiadam od premiery), ani razu nie aktualizowałem jej podczas używania, natomiast włącza się ona w nocy z niewiadomych przyczyn?

Jest to możliwe tylko przez skopany, lub intencjonalny tryb oszczędzania energii. Innego wytłumaczenia nie ma. Zresztą reddit pęka w szwach od tego typu tematów, a wszystko skupia się wokół tego, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pust3lnick: czegoś tu srogo nie rozumiem, albo Ty nie rozumiesz.

Nie robisz aktualizacji w trakcie pracy konsoli, a mimo to jest aktualna... ale włącza się w nocy z "niewiadomych przyczyn"? :P
  • Odpowiedz
@Pust3lnick: Pewnie MS nas inwigiluje, tak jak był dym przy premierze Xboxa One, że konsola wymaga non stop połączenia z interenetem. Może nasz XSX wcale nie jest wyłączony :D
  • Odpowiedz
@kaczek93: mimo ustawienia power savingu, NIE aktualizowania z automatu konsola sie odpala codziennie / co drugi dzień około 3-4 w nocy coś robiąc. Zawsze to odnotowuje bo mam wsadzony pod usb dysk klasy serwerowej i chrupocze jak komp z lat 90tych :P

Cóż microsoft też potrzebuje nakarmić swoich pracowników śledzeniem :P
  • Odpowiedz
@kaczek93: @preseed42: Też się nad tym zastanawiam od jakiegoś czasu, co robi moja xss prawie codziennie ok 3-4 w nocy. Instant-on wyłączone lecz aktualizacje włączone. Regularnie (jak się przebudzę) to słyszę dźwięk uruchamianego wentylatora i widzę, że monitor "łapie" krótki sygnał.

Chyba jest tak jak mówicie - szpiegujo! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz