Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem

Układam sobie płytki w kotłowni, a mam jeszcze garaż do zrobienia. W pojedynkę idzie mi bardzo wolno, bo masowo tego nigdy nie robiłem i nie mam w tym szybkości. Kumple mają swoje problemy, dzieci itp, więc mi nie pomogą za wiele.

Czy myślicie że jest sens szukać kogoś, kto mi pomoże?
Gdzie?
Na Facebook? Olx? Tu na wykopie?

Oczywiście nie chodzi mi o zawodowego plytkarza, który krzyknie 120zl za m2.

Oczywiście nie za darmo. Tylko za umówiona dniówkę.
To robota dodatkowa. Mogę się dopasować godzinowo.

Jest sens szukać czy to debilizm i mam albo wziąć speca za 120 za m2 albo sie zamknąć i robic to w pojedynkę?

To garaż i kotłownia, a nie łazienka.

100 m2 na ścianach i podłodze to daje 12000 PLN na garaż i kotłownie.
Nigdy tyle nie zapłacę.
  • 11
@mam__pytanie: odpuść płytki na ścianach garażu i dłub sobie powoli sam. Podobny dylemat miałem przy ocieplaniu elewacji. Gdy dogadywałem robotę, to miałem mieć trzech pomocników. Jak zacząłem urlop, to do pomocy przyszedł jeden, a były dni że robiłem sam. Urlop krótki, wkurv maksymalny... Już szukałem ekipy, która by dokończyła rozgrzebaną robotę, ale jak dostałem wycenę, to wolałem sam to robić.
@mam__pytanie: cały dom wypłytkowałem sam, trzy łazienki, garaż, hol, kuchnia, piwnica, spiżarnia. Nie powiem ci teraz, ile tego w sumie jest na metry, ale z całą pewnością powyżej 100m2. Nie robiłem tego jednym ciągiem, tylko wraz z innymi pracami na przestrzeni niemal roku, trwało w cholerę długo, nie wszędzie jest idealnie (choć i wstydzić chyba tez się nie mam czego), ale satysfakcji z wykończeniówki odwalonej w całości samodzielnie nikt mi nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mam__pytanie: @lobo: To jest dobry czas na tyle metrów jak na początku jeszcze trzeba się tego nauczyć. Kup sobie gotowy klej w wiaderku odpadnie mieszanie rozrabianie mycie wiadra itp. Dobry jest system twist level do poziomowania.
@lobo: bo niestety nie mogę tam siedzieć, np 2 tygodnie non stop.
@Positano1: spieszyć mi się nie spieszy, ale nie chcę wykańczać tego domu przez 2 lata.
@inko-gnito: to jest jakaś idea. Zrobić tylko podłogę.
@p____w: zachodnia wylotówka z Warszawy
@Jarek_P: idealnie to podsumowałeś, bo prostu zdałem sobie sprawę, że w pojedynkę zajmie mi to bardzo długo. Klęczałem na styropianie, więc kolana mnie nie bolały, tylko zakwasy