Wpis z mikrobloga

Janusz u brata w firmie zainstalował podgląd ekranów wszystkim i bacznie obserwuje co robią, jak ktoś wejdzie sprawdzić pogodę czy coś innego zaraz przychodzi xD, jutro połowa składa wypowiedzenia a są zespołem co ma dowieźć projekt do końca miesiąca już widzę jego minę
#januszex #januszebiznesu #pracbaza
  • 96
  • Odpowiedz
@korporacion: No, dokladnie to ich spadek, bo nikt kto ma jakies umiejetnosci i mozliwosc pracy w NORMALNEJ firmie nie pojdzie tam pracowac, wiec beda dostawac jedynie odpad, ktory bedzie chcial przecierpiec rok-dwa dla wpisu w CV i #!$%@?.
Z niewolnika nie ma pracownika, jak umyslowo przy PC jestes w stanie popracowac 3-4h to jest MAX. Nawet glupie tabelki w excelu jak klepiesz dluzej niz 4h to juz ci sie wszystko zlewa
  • Odpowiedz
@brakmaila: myślę logicznie i pracowałem w firmie w której był zakaz używania zewnętrznych nośników danych na firmowych komputerach, ale nie było zakazu korzystania z firmowego komputera w celach prywatnych, więc odpowiedz teraz na moje wcześniejsze pytanie
  • Odpowiedz
@MatiHanys: @brakmaila: Trochę obaj macie rację, zależy od jurysdykcji i wykładni, generalnie jest to śliski temat ale na 100% pracodawca ma możliwość np. rozszyfrowywania ruchu internetowego każdego pracownika. Kto i co może z tego wyciągnąć to już głębszy temat, ale nie ma twardego zakazu robienia tego, tj. przechwytywania ruchu z komputera służbowego. Source: wdrażaliśmy taki projekt (tzw. TLS offloading) w jednym z większych banków świata i było to do bólu
  • Odpowiedz
jutro połowa składa wypowiedzenia


@PanNieznanypl: zawsze mam bekę jak coś takiego czytam. Gdyby tak było to Polacy by nie byli poniżanym i upokarzanym przez wszystkich narodem. Nic nie zrobią oprócz jęczenia.
  • Odpowiedz
xD człowiek nie jest w stanie pracować umysłowo dłużej niż około 4h dziennie.


@ksiak: dobrze że ten co ci nie pozwala umrzeć z głodu tego nie wie bo byś drugie 4 godziny dymal przy taśmie fizycznie
  • Odpowiedz
@PanNieznanypl: To IT i ktoś wrzuca monitorowanie ekranów ? Wow. Polska firma? Państwowka :( o pracowników się nie martwię bo jak masz jakies skille w it lub nie masz a umiesz googlowac, Stak overflo to prace dostaniesz. Chore@czasy dla branży IT przyszły
  • Odpowiedz