Wpis z mikrobloga

Wybieram się do Holandii autem w październiku , jest coś co muszę wiedzieć o podróży tam? Jakieś OC dodatkowe muszę zapłacić skoro będę tam przez pół roku lub dłużej? Ktoś ma jakieś tipy?

#holandia
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jayu: teoretycznie musisz w takim wypadku płacić podatek drogowy. W praktyce wiele osób tego nie robi. Wielu osobom uchodzi na sucho, a niektórzy płacą zaległy podatek wstecz. Będziesz miał meldunek?
@dronte raczej nie , jadę przez agencję. Po prostu chciałem mieć auto na miejscu żeby w razie czego dojeżdżać do pracy , docelowo 6-8 miesięcy . Jak to wygląda z takim podatkiem?
@dronte ok dzięki wielkie. A powiedz mi ubezpieczyciel będzie miał problem ze auto jeździ za granicą ? Czy nie orientujesz się ?
@Jayu: to wszystko zależy, co masz w umowie. musisz ją przejrzeć, albo zadzwonić do swojej firmy ubezpieczeniowej. z reguły z krótkimi wyjazdami nie ma problemu, ale jak juz wspomniałem - sprawdź umowę, żeby nie było później przykrej niespodzianki w razie czego
@Jayu: nie powinien, ale tak pisze kolega wyzej zalezy co masz w umowie. Np AC czesto nie dziala jak nie doplacisz. Ale co do OC to ja mialem najtansze jakie sie dalo, mialem stluczke i problemu nie bylo.