Wpis z mikrobloga

To co się wydarzyło w meczu Brazyli z Argentyna to jest ogromny paradoks, bo cała sytuacja miała miejsce w kraju gdzie na czele rządu stoi facet negujący pandemię i nazywający ją medialną histerią i plandemią.

Państwo w którym prezydent walczył z gubernatorami za próbę wprowadzenia obostrzeń przerywa mecz i wprowadza na stadion państwowe federalne służby z nakazem aresztowania piłkarzy za naruszenie protokołu covidowego To brazylijskie MSW które podlega prezydentowi wydało polecenie deportowania argentyńskich piłkarzy XD

Nie wiem jak wy ja jestem w szoku, aż brak mi słów.

#brazylia #argentyna #mecz #pilkanozna #polityka #neuropa #bekazszurow #koronawirus
źródło: comment_1630880676sKyJzvbGiZaDxFr3PlDnEP.jpg
  • 13
@Kielek96 O que aconteceu na partida entre Brasil e Argentina é um grande paradoxo, porque toda a situação se deu em um país onde o chefe do governo é um cara que nega a pandemia e chama de histeria midiática e uma plandemia.

O país em que o presidente lutou contra os governadores por tentarem impor restrições interrompe a partida e apresenta ao estádio os serviços estaduais federais com mandado de prisão
źródło: comment_16308820096QJZbUnPtamF0vgnTq44uo.jpg
@Kielek96: Ja nie jestem ani trochę zdziwiony, gdyby to się wydarzyło w jakimś stabilnym kraju o wielowiekowej tradycji demokratycznej np. Szwajcarii albo Szwecji to pewnie byłbym. Tymczasem mówimy o kraju w którym jeszcze nie tak dawno rządziło wojsko które władze zdobyło na drodze zamachu stanu a trzej ostatni prezydenci przed Bolsonaro sądzeni byli i skazywani za korupcję (a następnie uniewinniani jak np. Lula). Brazylia to niezwykle skorumpowane, wewnętrznie podzielone, bandyckie państwo
@Kielek96 A naruszyli?

Jesli tak, to chyba dobrze, że pokazał jak to wszystko wygląda, gdy nie ma równych i równiejszych, że zwykły człowiek siedzi zamknięty a "elita" się bawi i ma wszystko gdzieś. To samo z testami. Normalny człowiek nie może się testować aż mu wyjdzie negatyw
@Kielek96 tak, widzę, że cos jest nie halo, sportowcy l, bogacze i politycy popierdzielają sobie po całym świecie, a ty kurde siedź w domu bój się strasznego wirusa albo zamkniemy cię przymusowo. Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie. Dlatego cieszę mnie, że ich dojechali i wyszła pokazówka. może więcej ludzi zobaczy jak robieni są w konia.
@Kielek96 Jak wiedzieli wcześniej jakie są procedury a je złamali (co pewnie robione jest wielokrotnie, że patrzy się przez palce i robi wyjątki na całym świecie), to kompromiracja jest samych zawodników, jeśli to prawda że poświadczyli nieprawdę i sztabu gości, że tego nie dopilnował. No, ale przecież zawsze dało się dogadać więc jak to tak. Wpadli w pułapkę na własne życzenie