Wpis z mikrobloga

@czykoniemnieslysza: będą mieli za to wolne oddane w innym dniu tygodnia. Żona mojego kuzyna pracowała w biedrze i u nich było tak, że na niedzielę zawsze mieli więcej chętnych niż miejsc do obsadzenia. Właśnie dlatego, że był za to dzień wolny w tygodniu (możliwość załatwienia spraw), a poza tym w niedzielę mieli zdecydowanie mniej roboty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1283
@czykoniemnieslysza: dla mnie to proste. Idziesz pracować do marketu to chyba wiesz na co możesz liczyć ʕʔ sam pracowałem w elektro syfie i wiedziałem że będę pracował w niedzielę o poszedłem z własnej woli. Szok!
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: Pracuję w niedzielę i wkurza mnie, że nie mogę nawet w czasie pracy sobie bułki kupić czy coś bo wszystko pozamykane. Skończmy z tym udawaniem, że w niedzielę się nie pracuje bo każdy wie, że to fikcja.
  • Odpowiedz
@Matpiotr: Jak pracuję na popołudnia to w najświeższe bułki jakie mam są z soboty z rana, a najczęściej nawet z piątku bo pracując na popołudnie nie zawsze mi się chce jechać rano specjalnie do sklepu (nie robię zakupów do domu będąc w pracy, no szanujmy się).

DOŚĆ NAJGŁUPSZECO POMYSŁU PIS CZYLI ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ.
  • Odpowiedz
zwiazki zawodowe powinny wnioskowac o 150%-200% stawki za prace w niedziele.


@lostproperty: +100% do stawki to standard za pracę w weekend w zakładach produkcyjnych większych niż blaszak za chlewem u januszna na #!$%@?. Jeżeli sklepy nie płacą podwójnej stawki za weekendy, to znaczy, że w ogóle nie mają najmniejszego problemu z obsadzaniem weekendów.
  • Odpowiedz
@Marek1991: nikt nie mówi o urzędach, głupie zakupy w tygodniu 100x lepiej robi się rano; pomalowanie piwnicy - w środku tygodnia, jak dzieciak w przedszkolu - 100x wygodniej. Jest cała masa spraw, które lepiej robić w tygodniu.
  • Odpowiedz
@DJArmani: @lostproperty: tzw. setki są standardem w transporcie. W mojej firmie kierowcy zabijają się za możliwość pracy w niedzielę/święta bo nie dość że dostają wolne za niedzielę w tygodniu to jeszcze praca w niedzielę jest płatna za podwójną stawkę. Dlaczego Solidaruchy nie walczą o podwójną stawkę za święta w każdej branży? Bo im nie chodzi o dobro pracownika tylko o lizanie tyłka kościołowi.
  • Odpowiedz