Wpis z mikrobloga

@Matpiotr: Jak pracuję na popołudnia to w najświeższe bułki jakie mam są z soboty z rana, a najczęściej nawet z piątku bo pracując na popołudnie nie zawsze mi się chce jechać rano specjalnie do sklepu (nie robię zakupów do domu będąc w pracy, no szanujmy się).

DOŚĆ NAJGŁUPSZECO POMYSŁU PIS CZYLI ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ.
@DJArmani: @lostproperty: tzw. setki są standardem w transporcie. W mojej firmie kierowcy zabijają się za możliwość pracy w niedzielę/święta bo nie dość że dostają wolne za niedzielę w tygodniu to jeszcze praca w niedzielę jest płatna za podwójną stawkę. Dlaczego Solidaruchy nie walczą o podwójną stawkę za święta w każdej branży? Bo im nie chodzi o dobro pracownika tylko o lizanie tyłka kościołowi.
@DJArmani: @benyowsky: i tak powinno byc wszedzie, jak pracowalam #zagranico tez mialam 150% za sobote i 200% za niedziele, w Polsce w gownorobocie na studiach tj. makdolan nie bylo zadnych extrasow za niedziele i swieta, a za nocke ludzie dostawali 15% wiecej.. to jest zenada, ale jak na Polske C ludzie sie cieszyli, ze maja UoP. a 1 stycznia kiedys dostalam zmiane poranna i mimo dobrej kondycji po sylwestrze chcieli
@InspektorDupa: serio. Nie ma nic takiego w umowie. Wszyscy się jarają tym dniem wolnym, który i tak mamy, bo pracując w sobotę, też mam do odebrania dzień wolny w tygodniu. Także bez szału. @benyowsky: i dlatego też nie chce mi się wierzyć, że się ludzie bili o niedzielę, bo i tak mieli wolne i tak. Mniej roboty? Tyle samo ile w sobotę, a mam mniej ludzi. Także bujda.
@czykoniemnieslysza ciekawe co na to lekarze, chirurdzy, ratownicy medyczni, strażacy, którzy w niedzielę będą musieli ratować komuś życie w niedzielę? Oni to pewnie się cieszą. Jak raz byś się przekonał, że ktoś Ci w niedzielę nie udzieli pomocy, ponieważ należy mu się spędzanie czasu w 7 dzień tygodnia z rodziną i pójście do "domu borzego" to byś może zaczął myśleć. Jak kasjer/sprzedawca chce pracować w niedzielę to mu tego nie zabraniaj, bo
@butterfly ma do wykorzystania dzień wolny w tygodniu, w którym może załatwić większość spraw, a nie stracić go na siedzeniu w domu, podczas gdy wszystko jest zamknięte.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@InspektorDupa: zobaczysz nadgodziny jak świnia niebo, oddadzą dzień w tygodniu, równie dobrze możesz mieć nadgodziny w tygodniu lub w sobotę, więc pisanie, że niedzielę są super opłacalne w porównaniu z innymi dniami to zwykła manipulacja lub niewiedza.
@czykoniemnieslysza: zamiast ogarnąć USTAWOWO obowiązek płacenia +100%(albo +50%) normalnej stawki za pracę w niedziele w handlu i wtedy chętni biorą niedziele a ci co mają to w dupie to się zamieniają, bo na pewno ktoś się zawsze znajdzie co by sobie chciał dorobić to u nas są takie cyrki.

Ale chodzi niby o dobro pracowników.

Sam na czarno pracowałem w sklepie za młodu, z szefem niedziele i soboty dogadane na płatne
@czykoniemnieslysza
a) wolne w inny dzień
b) większa stawka za niedzielę
c) można zawsze zostać informatykiem 15k
d) można założyć własną działalność i pracować 3 dni w tygodniu po 2 godziny

Przypominam, w Polsce nie ma obowiązku pracy!!!
@turok2016: no to jak oddadzą w tygodniu, to jaki jest w ogóle argument za zakazem handlu w niedzielę? XDDD głównym argumentem było, że ludzie nie mają wolnego, tylko są zmuszani do robienia 6-7 dni w tygodniu, podczas kiedy sami potwierdzacie, że to wierutna bzdura. A Ci którzy nie mają szans na nadgodziny w niedzielę i tak pracują weekendowo czy na część etatu, czyli tak jak im jest wygodnie xd
Byłem 4 tygodnie temu w Wilnie, wyobraźcie sobie że ludzie w niedziele normalnie pracują - można kupić nawet buty, do tego około 95% osób w miejscach publicznych nosi poprawnie założone maski. Nie do pomyślenia w kraju mlekiem i miodem płynącym. :)
@benyowsky: nie wiem skąd wy bierzecie tych ludzi niby chętnych do pracy w niedzielę xD pracowałem w kilku sklepach jeszcze za czasu normalnej pracy w niedzielę i nikt absolutnie nikt nie przyszedł by w niedzielę z własnej woli, grafik z pracą w niedzielę to był jak wyrok który ludziom psuł cały tydzień.. co mi z dnia wolnego jak wszyscy znajomi i rodzina wtedy pracują? A w sklepie pracuje się na dwie