Wpis z mikrobloga

@czykoniemnieslysza: Pracowałem w sklepie spożywczym i praca w niedziele nie była wielkim problemem, ale to dowód anegdotyczny. Problem z zakazem handlu polega na tym, że wybiera się jedną grupę która z jakiegoś powodu jest wolna od pracy w tym dniu. Jeżeli chcianoby pomóc ludziom, wystarczyłoby wprowadzić zasadę że godziny w niedziele są płatne podwójnie ( tak by wliczały się podwójnie do etatu. Pracujesz 8 godzin, jest liczone jak 16), ewentualnie mniejszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czykoniemnieslysza: Pracuję w niedzielę i wkurza mnie, że nie mogę nawet w czasie pracy sobie bułki kupić czy coś bo wszystko pozamykane. Skończmy z tym udawaniem, że w niedzielę się nie pracuje bo każdy wie, że to fikcja.

@piker: przecież to było pod dziadów na emeryturze ustawione, a nie pod normalnych ludzi.
@mroznykasztan: zeby zrekompensowac weekend pracujacy, gdzie ludzie chociazby pracujacy w biurach maja wolne w tym czasie. z punktu widzenia pracodawcy w handlu czy gastronomii w weekend sa najwieksze obroty i w taka sobote mozna zarobic wiecej niz przez pol tygodnia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czykoniemnieslysza: hmmm, mieć wolne w niedzielę kiedy nic nie załatwisz, czy robić za większą stawkę w niedziele i mieć wolne kiedy inni idą do pracy i na luzie sobie ogarnąć co tam chcesz załatwić

No rzeczywiście trudny wybór ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@czykoniemnieslysza: beda wdzieczni za to, ze w sobote nie beda mieli #!$%@? takiego, ze w niedziele nie beda mieli sily kiwnac palcem (bo w niedziele czlowiek tez zrobi zakupy) + beda wdzieczni za to ze odbiora sobie dzien wolny w tygodniu a co??????????????
@wojtoon: sieć Dino proponuje pracownikom dodatkowo 50zl za niedzielę więc się nie dziwię, że pracownicy tego nie chcą. Prawda jest taka że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tak zawsze będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czykoniemnieslysza: pracowałem w sklepie w niedziele i zawsze było lepiej -brak palet do rozładowania,zakuoy to zwykle jakieś drobiazgi jak piwko czy lody, a zwykły dzień wolny by załatwić sprawy pasował idealnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czykoniemnieslysza: #!$%@? o wolnej niedzieli jako plusie dla pracowników to głupota. Zostaje ci odebrana możliwość zarobku w danym dniu, a ruch z niedzieli przechodzi na sobotę i piątek, gdzie musisz dwa razy więcej #!$%@?ć za co nikt Ci premii nie da. Zamiast zarobić w sobotę i niedzielę dostaniesz hajs za jeden dzień, a roboty będzie mniej więcej tyle samo

@Wolferros: Jeśli ktoś pracuje np 4 dni w tygodniu po 10h
@czykoniemnieslysza:

A co mają myśleć? XD

Jakoś osoby z gastro, hoteli, turystyki, szpitali, ratownictwa medycznego, policji, straży pożarnej, kin i jeszcze od groma innych zawodów o tym nie myślą. Plus jest przynajmniej taki, że mają w tygodniu i mogą załatwić sprawy urzędowe bez proszenia się o urlop, bo oczywiście urzędnicy pracują tylko od poniedziałku do piątku i jeszcze zazwyczaj w godzinach typu 8-14.

Serio nie wiem dlaczego ludzie w handlu mają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wolferros: Napisałeś, że o #!$%@? w piątek i sobotę gdzie nikt premii nie da, jakbyś sugerował, że w niedzielę dadzą.
A jak nie zarobi w niedzielę to zarobi w inny dzień, o to mi chodziło
Ciekawe co na to pracownicy którzy będą musieli zapylać do roboty w niedzielę


@czykoniemnieslysza: a wystarczyło jedno proste rozwiązanie - obowiązek zapisania w ogłoszeniu o pracę oraz w umowie o pracę możliwości pracy w niedzielę. Wynagrodzenie ze niedzielę x2 lub dwa wolne dni. Jeśli nie zapisane to praca w niedzielę płatna x5
Żona mojego kuzyna pracowała w biedrze i u nich było tak, że na niedzielę zawsze mieli więcej chętnych niż miejsc do obsadzenia. Właśnie dlatego, że był za to dzień wolny w tygodniu (możliwość załatwienia spraw), a poza tym w niedzielę mieli zdecydowanie mniej roboty.


@benyowsky: Mnie właśnie ten świat #!$%@? bo jest tak zorganizowany, że #!$%@? załatwisz jak jesteś normalnym człowiekiem który normalnie pracuje, zapisywałem się ostatnio na egzamin prawa jazdy
@czykoniemnieslysza: Całe życie tak było. Sam pracowałem w hipermarkecie swego czasu i cieszyłem się że mam wolne na tygodniu i można coś załatwić a nie niedziela gdzie firmy czy urzędy nie chodzą albo pojechać sobie nad jezioro gdzie nie ma tłumów ludzi i można normalnie wypocząć

Grafik normalny się ustala i masz tyle dni w miesiącu wolnego ile masz mieć. Dogadujesz sie aby Ci pasowało, np w jednym tygodniu robisz 6
@czykoniemnieslysza: Ja jakoś #!$%@? w sobotę i niedzielę i nie płaczę, ani nikt się o mnie nie upomina. Mam do odebrania wolne w tygodniu i tyle. Albo nie ma uprzywilejowanych, albo zamykamy wszystko na weekend, gastronomię, służby publiczne etc.
@czykoniemnieslysza:

Ciekawe co na to pracownicy którzy będą musieli zapylać do roboty w niedzielę


Biedni. Są zmuszani do pracy w niedziele. A nie czekaj, mogą pracować gdzie indziej.

Przez wiele lat pracowałem w weekendy, święta, na nocki. Był to mój wybór, nie narzekałem a wręcz przeciwnie. Dzień do odbioru w tygodniu i dodatkowa premia. Dlaczego chcecie układać życie innym ludziom?
nie chce mi się wierzyć, że się ludzie bili o niedzielę, bo i tak mieli wolne i tak. Mniej roboty? Tyle samo ile w sobotę, a mam mniej ludzi. Także bujda.


@butterfly: w takim razie zapraszam do mojej firmy. Zobaczysz jak przy grafiku kierowcy oczekują pracy w dni świąteczne żeby podbić sobie pensję.