Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#niemcy #emigracja #pieniadze #bank #pytaniedoeksperta
Słuchajcie, mam #pytanie. Otóż chciałbym wyemigrować do Niemiec, ale nie do końca jeszcze wszystko wiem jak to działa z bankami i przewalutowywaniem. Mam konto bankowe w Polsce. Pewnie w Niemczech będę musiał sobie założyć w ich banku i tam będą mi wpływały euro z pracy. Natomiast swojego mieszkania w Polsce nie chcę sprzedawać, tylko zamierzam wynająć i chcę, żeby pieniądze przysyłali mi z najmu na konto. Z konta polskiego trzeba będzie oczywiście opłacać (z pieniędzy z najmu) czynsz, rachunki (załatwię by przychodziły mi na maila) i podatek. Teraz pojawia się moje pytanie - czy jeśli będę chciał wydać te złotówki w Niemczech, a nie chcę odpalać swojemu bankowi grubego procenta za przewalutowanie to jak to zrobić? Na pewno ludzie mają setki sposobów na uniknięcie dość dużych prowizji, bo już mnóstwo ludzi mieszkało w krajach z euro. Z mojego doświadczenia jak ktoś znajomy zjeżdżał do Polski na urlop to wymieniał w kantorze, ale tu sytuacja jest inna bo w Niemczech nie wybiorę złotówek z bankomatu. Doradźcie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613318e06ffb19000ae1b83f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#niemcy #emigracja #pieniadze #bank...

źródło: comment_1630783431YpVsodm8e2UmzrnXRw6UoA.jpg

Pobierz
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: dawno, dawno temu, miałem konto w złotówkach i drugie w euro w banku ING. Do przewalutowania wybierałem internetowykantor.pl, zero kosztów. Wysyłałem przelew do ik, a oni mi odsyłali na konto euro. Przelicznik był dużo lepszy aniżeli kantor ING. Teraz musiałbyś posprawdzać ewentualne opłaty, bo to było kilka/naście lat temu.