Wpis z mikrobloga

Jak dla mnie to każdy ratownik medyczny powinien zarabiać 10k w górę, pracując po 8 godzin dziennie. Biorąc pod uwagę charakter jego pracy i odpowiedzialność i przydatność dla społeczeństwa. Ja klikając sobie w domu w łóżku w konkuterek 8 godzin dziennie zarabiam o wiele więcej niż taki ratownik, a nie czuję żeby moja praca była chociaż w 1/4 bardziej przydatna społeczeństwu niż praca takiego ratownika. W razie błędu dostanę komentarz żeby coś poprawić, a taki ratownik w razie błędu może iść pod sąd i żyć z przeświadczeniem, że ktoś przez ten błąd nie żyje. Zarobki ratowników to ogromna niesprawiedliwość.

#999 #ratownictwo #protest
  • 16
  • Odpowiedz
zarabiam o wiele więcej niż taki ratownik


@nieocenzurowany88: Więc pewnie zgodziłbyś się na podwyżkę podatków dla takich osób jak ty w celu podniesienia pensji ratowników medycznych? Chociaż podatki są złe, może nowa danina za "klikanie sobie w domu".

A ile powinna zarabiać załoga śmieciarek twoim zdaniem? Też są niezbędni do funkcjonowania społeczeństwa, a zarabiają niezbyt dużo.
  • Odpowiedz
Zarobki ratowników to ogromna niesprawiedliwość.


@nieocenzurowany88: jest różnica w pracy w prywatnej firmie, a w tzw. budżetówce
Ratowników medycznych biorą z otwartymi rękoma w wielu branżach, ale pewna posada z gwarantowaną wypłatą jakoś przedziwnie trzyma ich w szpitalnych miejscach pracy.

Nie mam nic przeciwko ich wyższym zarobkom, ale każda wypłata pracującego urzędnika nie wywodzi się z generowanego przez jego pracę przychodu - bo takowego nie ma - tylko z podatków i opłat narzucanych każdemu pracującemu w zwyczajowych firmach nie będących podmiotami
  • Odpowiedz
@doogroo2: wypisują się z tego rollercoastera dopiero po tym gdy #!$%@? za 3 a nie przekładało się to na wyższą wypłatę.
Czy dobrze?
Bardzo dobrze.
Trwało to jednak wiele lat, a pokłosie tego co jest teraz dopiero nadejdzie.

Cóż, prywatna służba zdrowia ma złote czasy przed sobą ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@2aVV zbierać śmieci może każdy po 5 minutowym przyuczeniu, a odpowiedzialność kończy się na tym, że można dostać zjebkę od szefa jak się wrzuciło kubeł z plastikiem nie do tej komory co trzeba więc sam sobie odpowiedz.
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: Ale my nie mówimy o odpowiedzialności tylko przydatności dla społeczeństwa.

Maszynista w pociągu odpowiada za życie setek ludzi więc powinni zarabiać kilkaset razy więcej niż ratownik medyczny.
  • Odpowiedz
@Dibhala a co jeśli zmienisz myślenie i spojrzysz na sprawę tak: ile firma (państwo) zarobi na tym, że życie danego człowieka zostanie uratowane? Ile wpływów z podatków choćby taka osoba dołoży do budżetu jeśli przeżyje dodatkowe powiedzmy 10 lat życia? Czy patrząc z tej perspektywy to utrzymanie sprawnej i profesjonalnej ochrony zdrowia nie jest swego rodzaju inwestycją dla państwa? Czy podniesienie zarobków nie spłaci się w dłuższej perspektywie?
  • Odpowiedz