Wpis z mikrobloga

@holan: Widziałem to ale jakoś nie robi na mnie wrażenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wydaje mi się, że podczas jazdy nic z tego nie będzie słychać.
Z ciekawości pójdę później sprawdzić w swoich samochodach z '17 i '21 roku.
@holan: właśnie z tą jakością to jest jakaś loteria. Jeździłem R-klasą, tam trzeszczało jak na tym filmiku. Za to w A-klasie i C-klasie, wnętrze było świetnie spasowane ¯\_(ツ)_/¯
@saycool: Miałem jazdę testową C200. Szczerze? Bez szału, 3er i A4 zrobiły na mnie lepsze wrażenie.
Wnętrze do mnie kompletnie nie przemawia z tym wielkim tabletem, jest też dosyć plastikowo. Nieintuicyjne jest sterowanie fotelem i przyciski na kierownicy (I jedno i drugie jest dotykowe). Pod względem komfortu i wyciszenia wygrywa A4.
Jesli chodzi o rabaty, to prawie żadne. Przy zamówieniu egzemplarza do produkcji, termin odbioru jest na luty/marzec i cena będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peterr767: dzięki, mi podoba się właśnie wnętrze, ale na żywo jeszcze nie widziałem. W testach ktoś mówił że jest super wyciszony. Jednak skoro A4 jest cichsze to szału nie ma. Cena to już całkowity żart, bo BMW daje bardzo przyjemne rabaty na trójkę. Słabo to wygląda...
@saycool: Też się napaliłem po obejrzeniu kilku filmów, ale entuzjazm opadł po zobaczeniu auta na żywo. Nawet jak weźmiesz jakieś drewno na deskę rozdzielczą, to tunel środkowy i tak będzie w piano black. No i wygoda korzystania kuleje imo, szczególnie "przyciski" na kierownicy. Jeździłem A4, 3er i C klasą w przeciągu 2-3 tygodni, także mam dosyć bezpośrednie porównanie.

Z rabatami faktycznie jest dramat. Nawet u brokera dostaniesz max 10-12%, I to
@Henrar: Mój błąd. W konfiguratorze patrzyłem tylko na drewniane elementy ozdobne, przy których konieczny jest tunel z piano black. Jest też jakiś szary plastik, matowy i błyszczący.

Odebrałeś już auto? Myślałem, że jeszcze dostaw dla klientów nie było
Pozwolę sobie dopytać, bo sam teraz rozważam nową C-klasę i BMW 3.
@saycool: Zdecydowałeś się już na coś?
@Henrar: Masz jakieś info kiedy będzie odbiór, czy nie będzie opóźnień albo nagłego wzrostu ceny? Pytam, bo fajnie byłoby usłyszeć opinię od użytkownika, a na razie ciężko coś znaleźć w necie o W206 ;-)
@Mmmmmm: W salonie mi powiedzieli, że jeszcze półtora miesiąca czekania, bo wszystkie W206 4MATIC są na akcji serwisowej związanej z napędem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@saycool: Ło panie, Panamera to już nieco inna półka i klasa xD
@Henrar: Szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale mam nadzieję, że będziesz miał dobry prezent przed świętami! Liczyłem, że może trochę szybciej ci go dadzą i będzie szansa na dowiedzenie się czegoś od prawdziwego użytkownika. W połowie listopada będzie można składać zamówienia na C-klasę na przyszły rok i do tego czasu chciałbym podjąć decyzję.
A
@Mmmmmm: BMW 3, BMW 5, E-klasa, Tesla Model 3.

W planach była jeszcze Honda Civic, ale zmieniłem budżet.

Mercedes wygrał u mnie głównie wyglądem środka (ekran <3), bo jestem gadżeciarzem. Tesla byłaby nawet lepszym wyborem tutaj, ale nie mam warunków do ładowania.

Prawda jest taka, że dla mnie każdy samochód z mocą powyżej 100 koni i klimatyzacją to skok cywilizacyjny, bo od 11 lat jeździłem kilkunastoletnimi samochodami otrzymanymi od rodziny do
@Mmmmmm: No właśnie jeśli panamera to tylko 2-3 letnia i nie wiem czy to dobry pomysł...
Dzisiaj byłem na szybkiej jeździe próbnej M340i i całkiem fajnie to lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Henrar: Dzięki za odpowiedź :-) Ja sam długo byłem za BMW 3, a na C-klasę nawet za bardzo nie zwracałem uwagę, bo stwierdziłem, że ten tablet wygląda beznadziejnie. Po jazdach testowych jednym i drugim wszystko się zmieniło i to po jeździe C-klasą wychodziłem z większym bananem na twarzy, niż po BMW (chociaż nie wiem czemu, ale jakoś do BMW mam większe zaufanie jako do marki xD).
@saycool: To też zależy