Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 366/150
Penhaligon's Sartorial (2010)

Sartortial to przedziwaczny zapach i totalnie nie wiem jak go sklasyfikować. Nie pachnie jak typowy przedstawiciel aromatic fougere, bardzo zmienia się na skórze, raz jest słodki raz chłody jak lód, metaliczny, a innym razem nie mniej ziołowy niż Davidoff Relax, który pachnie jak absynt. Ciekawe jest też to, że na 2 wyjścia dostałem za niego 2 komplementy co też pokazuje jak reaguje na niego otoczenie. Teraz poważnie myślę o całej butelce.

O nutach nie będziemy mówić za dużo bo jak przyjrzymy się na piramidkę to Sartorial wygląda jakby miał wszystkiego po trochu. Masę ziół, przypraw, aldehydy, kwiaty, ciepłą przebogatą bazę z tradycyjnie wanilią w połączeniu z akordami drzewnymi. Jedyne czego nie widzę to owoców. Ze składników, które czuć najwyraźniej to będzie to zdecydowanie lawenda i to ona jest najbardziej wyczuwalną nutą w Sartorial. Później obstawiam na fiołka, który nadaje ozoniczny, czy wręcz taki metaliczny wyraz tym perfumom. Momentami przypomina to zapach deszczu przed burzą. Zajebiście to pachnie. Kardamon z imbirem nadają pikantnej świeżości, imitują trochę mięte, której w składzie nie widzę. To wszystko składa się na taki trochę barbershopowy zapach, ale później Sartortial robi się cieplejszy i wjeżdżają słodsze składniki. Niby jest miód, ambra, wanilia czy tonka ale według mnie jest tu bardzo mało słodyczy. Jest ciepło ale umiarkowanie słodko co mi się bardzo podoba.

Co do uniwersalności tych perfum to wiele osób piszę, że jest to zapach do koszuli. Według mnie to jest to tak samo dobry wybór na niezobowiązujące wyjście na miasto czy spacer. Totalnie męskie perfumy, żaden tam uniseks.

Parametry są dobre. Da się je wyczuć od osoby noszącej czego jestem świadkiem bo na 2 wyjścia dostałem 2 pozytywne reakcje. Killer to nie będzie ale 7-8 godzin poleży i da niezłą aurę.

Modern fougere jak Rive Gauche? no chyba tak. Niewdzięczne jest to że tak mało wychodzi podobnych kompozycji. Głębia jaka bije od Sartorial jest niesamowita. Szkoda, że tak dużo mam nowości do testowania i nie mam kiedy ich używać bo nie mogę się już doczekać kolejnych razów.

zapach: 9,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 7,0/10
cena: 565 zł za 100 ml / czekam aż znowu będą testery za ~200 zł i kupuje flache
dr_love - #perfumy #150perfum 366/150
Penhaligon's Sartorial (2010)

Sartortial to...

źródło: comment_1630734117G6P888C7Kg50hY5QQJQ1Hf.jpg

Pobierz
  • 15