Wpis z mikrobloga

Nie wiem skad hejt na #laptopy do #gry. Moim zdaniem, mi jako czlowiekowi prowadzacemu dosyc "wielomiejscowy" tryb zycia to najlepsze co moglo sie przytrafic. Wydalem na sprzet niecale 4k, gierki chodza na suwakach 3/5, 4/5 w zajebistej plynnosci, matryca dobra wiec moge sobue ogladac filmy. Moge go brac do kawiarnii, na taras, do babci na #!$%@? Wielkim, gdziekolwiek kurde chce. Jak wyjezdzam 100km od domu pakuje go w torbe i ez. #!$%@? jest w pyte, panie boze dziekuje za laptopy gamingowe
#komputery #heheszki ale tez #takaprawda
  • 31
dobra dobra, ryżem rtx srixy a i tak na koniec dnia grasz na śmierdzących 15 calach na których nic nie widać. Odpowiesz że ci nie przeszkadza: Oszukiwałem siebie przez 5 lat więc mówię ci po prostu przestań xd


@ja_kasztan nie, nie przeszkadza mi. Ja grałem już na wszystkim i laptop na tle tych sprzętów wygląda po prostu dobrze. Mam jeszcze Xboxa one x który zbiera kurz, a pcta sprzedałem rok temu bo
mi przeszkadza hałas jaki to generuje podczas grania. Nie mówiąc już o żywotności takiego laptopa, ciągłe grzanie i stygnięcie elementów powoduje, że po jakimś czasie luty popękają i bez dobrego serwisu się nie obejdzie.


@pawelkoszalin2 tutaj racja
@Kyappu: mi przeszkadza hałas jaki to generuje podczas grania. Nie mówiąc już o żywotności takiego laptopa, ciągłe grzanie i stygnięcie elementów powoduje, że po jakimś czasie luty popękają i bez dobrego serwisu się nie obejdzie.


@pawelkoszalin2: bardzo mądre słowa. Mi normalnie popękały po 2 latach plastiki w porcie USB. Dasz wiarę xD
@Kyappu
- hałas od wentylatorów
- nagrzewanie się przez co granie na kolanach jest zwykle niekomfortowe a jak trzymasz w okolicy jajek wręcz niebezpieczne
- throttling
- jakość - niestety jak wsadzasz dość mocne podzespoły do laptopa to na czymś trzeba przyciąć, często jest to jakość plastiki który pęka, jakość klawiatury z której wyłamują się klawisze itd, zazwyczaj części do wymiany już nie są tak tanie i trzeba całego rozkręcać żeby coś
@Chrystus po paru latach i tak bardziej opłaca się wymienić cały zestaw, wymagania nowych gier rosną tak szybko, że po 3-4 latach zwyczajnie nie opłaca się inwestować w rozbudowe starego kompa, tak wiec takiego laptopa też można zmieniać co taki okres, wyjdzie na to samo. Ewentualnie dokupić sobie jakichś lepszy monitor i stację dokującą do domu to nawet jeszcze lepsze rozwiązanie.
@Kyappu: Dokładnie. Mialem della przez ponad 5 lat. Wytrzymal sporo renderownia (obciążenia procesora 100%) w gry też sporo gralem i bylo spoko. Nic nie przeszkadzało. Może głośność wentylatorów ale i tak gralem na sluchawkach albo z głośnym dźwiękiem, wiec ok. Patrząc na ceny kart graficznych, obecnie laptop to jedyne rozwiązanie.
Za kazdym razem, kiedy w jakimś temacie, jakiś mądrala doradza złożenie PC zamiast "śmiesznych" laptopów gamingowych, to proszę taką osobę o
@Czarendze1r: @Kyappu: Kupiłem pare dni temu Legiona z RTX 3060 i zastąpił mi blaszaka na i5 3570k + GTX 970 - duużo lepsza wydajność, do tego mobilność i ogólny user experience jest genialny.
W to co gram to na ultra przy super płynności, układ chłodzenia to też bajka - zero throttlingu. Jakby ktoś stał przed dylematem jak ja ostatnio, to imho super stosunek ceny do jakości bez żadnych kompromisów.