Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Słuchajcie zawsze mnie to zastanawiało, wielu ludzi ciśnie na infe stosowaną. Zawsze mnie zastanawiało czy to wynika tylko z mniej uciążliwego programu i mniejszego przeładowania zbędnymi rzeczami, czy może rzeczywiście lepiej uczą. Zastanawiałem się jak to jest, np. na ITE to wiem że dużo muszę samemu ogarniać rzeczy które naprawdę przydadzą się kiedyś w pracy bo po prostu mnie tego nie nauczą, a jak jest z tym na stosowanej?
#pwr

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6131dd3abc7a97000abff14d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
TroskliwyStarzec: @AnonimoweMirkoWyznania: ale byczku, teraz na uczelniach powoli znikają "czyste" informatyki, bo nie można na jednej uczelni mieć kilka kierunków o tej samej nazwie (ustawa o szkolnictwie wyższym od Gowina) i zmieniają nazwy właśnie na Informatyka Techniczna, Stosowana, Algorytmiczna itp.

@OP:
Po prostu ITE to bardziej niskopoziomowe sprawy (nawet FPGA, VHDLe męczą bardzo studentów ITE, nie mówiąc że jak był Biernat to AK była bardzo sławna, bo dość ciezkawo
@AnonimoweMirkoWyznania: co to za bzdury tam w 1 komentarzu są, na pwr to tak nie wygląda - nie ma żadnej "klasycznej" informatyki, a na stosowaną (w8) są wręcz najwyższe progi (na w11/algorytmiczną spadają po 1 turze). Jednocześnie jest tam najwięcej miejsc, więc stąd złudzenie, że wszyscy tam idą. To jest dziwny kierunek, jest masa niepotrzebnych rzeczy, jakiejś webówki i bzdur itd. ale jednocześnie to chyba jedyna droga do rzeczy bardziej związanych
OP: Akurat wiem, że na ITE bardziej niskopoziomowo (sam tego doświadczam), a na stosowanej jest bardziej pod typowe korpo. Pytanie jak z jakością nauczania np. w porównaniu do ITE i W4 starego. Ze swojego doświadczenia i z tego co widzę to połowę tego co wymagają pracodowacy nie ma w planie. Czy na W8 uczą coś pożytecznego czy tak jak wszędzie podstawy a dalej sam zgłębiasz.

Ten komentarz został dodany przez osobę