Wpis z mikrobloga

Siemka, mam problem który jest widoczny podczas automatycznego dostrajania. Kartę graficzną kupiłem pare dni wczesniej niż komputer, informatyk najpewniej wcisnął jakąś inną karte żeby ogarnać system i tak dalej. Odkąd zamontowałem 6700xt karta nie potrafi sama siebie dostroić, wszystko muszę recznie ponieważ z automatu, ustawia się 500mhz a bazowe jest 2321. Powyżej tej częstotliwości, komputer sie sypie, nie mówiąc o dostrajaniu vramu bo tylko o 1 procent dostroje to komputer wypierdziela. Reinstall sterowników nic nie dał, ciągle jest to samo. Myślicie ze ponowne zaktualizowanie biosu coś moze dać?
Ryzen 5 5600x
6700xt
16 gb ramu 3600mhz
zasilacz supreme fm2 750w
b550 gaming plus od gigabyte

#komputery #amd #radeon #kartygraficzne
HarrsonDW - Siemka, mam problem który jest widoczny podczas automatycznego dostrajani...

źródło: comment_1630663007Ldvbbc13YWrp2xfqzhQnsM.jpg

Pobierz
  • 19
ąc o dostrajaniu vramu bo tylko o 1 procent dostroje to komputer wypierdziela


@HarrsonDW: co ty z tym dostrajaniem? Mówisz o podkręcaniu?
500MHz spokojnie może mieć w pulpicie.

Sprawdź w HWinfo jakie karta ma takty podczas jakiejś gierki. Najlepiej wrzuć screena.
@majk3l: Mówię własnie o podkręcaniu ktore ma być na bazowym poziomie czyli na 2321, to jest bazowe, w trybie boost ma mieć 2595 a ustawia sobie ciągle najniższą granice czyli 500
@HarrsonDW: Wypróbuj inną wersję sterowników Radeon Software i zobacz, czy to coś pomoże. Jeśli próbujesz 21.8.2 to wypróbuj 21.6.1 WHQL lub na odwrót. Jeśli masz oprogramowanie do sterowania kartą od producenta (MSI, Sapphire itp.), to wyłącz i zobacz wtedy. Podobnie, jeśli używasz MSI Afterburner, GPU-Z itp. programów diagnostycznych. Jeśli mimo to dostrajanie działa źle, to zgłosiłbym to amd.com/report i nie korzystał z automatu póki co. Pamiętaj, że automatyczne OC to nadal