Wpis z mikrobloga

Są wakacje 2016 roku, kolejny dzień spędzasz przed komputerem na streamku u najpopularniejszego streamera LoLa tego okresu, czyli ArQuela. Każdy wypisuje JD i tylko czekacie, aż na song request wleci "Kiara nie wali mu pały"...
Nagle pojawia się przybysz z 2021 roku, który mówi Ci, że:

- DisStream obecnie uciekł z Twitch.tv i aktualnie robi content dla 10-latków na yt na temat lifehacków...

- Najpopularniejszy "mem" na polskim Twitchu, czyli "JD" jest praktycznie martwe.

- Najpopularniejszym LoLowym streamerem jest ten niejaki Xayoo, który czasami przesiadywał wraz z TeamRock na TSie.

- Najpopularniejszym YouTubem jest niejaki Friz, który wybił się na Pokemonach (Które pojawią się dopiero w 2017)
a aktualnie prowadzi nieznany w Twoich czasach content "Ekipy" w jednym domu.

- Wszelkie spiny w internetowym świecie nie są rozwiązywane poprzez debaty jak miało to miejsce za czasów ArQuela i Disa, a poprzez gale MMA, gdzie każdy może zawalczyć z każdym, i to w dodatku za pieniądze

Czy ktokolwiek w 2016 roku byłby w stanie przewidzieć taki obrót spraw? Oczywiście, że nie. To tylko pokazuje jaki świat jest nieprzewidywalny i jak wszystko może się zmienić. To także pokazuje, że osoby wchodzące lub przesiadujące w "świecie" Twitcha i ogólnie internetu w tamtym okresie stają się niejako żywymi świadkami pewnej epoki w dziejach internetu, która już nigdy nie wróci.

#leagueoflegends #twitch #xayoo #friz #youtube #rozkminy #podrozwczasie #gownowpis
  • 22
  • Odpowiedz
Jeszcze bym dodał, że część "znaczących" streamerów LoLa tamtego okresu (Kubon, ArQuel) aktualnie jest bardzo mało popularna. Czy to kwestia tego, że sam mniej "siedzę" w tym świecie czy może rzeczywiście to wszystko podupadało?
  • Odpowiedz
@Ptactwo: Szczerze? Tak. W Peaku JD było DOSŁOWNIE wszędzie. Osoby z innego świata niż LoL wiedziały o co chodzi, a wręcz były nim niejako prześladowane, o czym świadczy chociażby legendarny już "spam JD" na jakimś turnieju w CS'a. Aktualnie nigdzie tego nie widać, ale bardzo możliwe że ja odnoszę takie wrażenie, ponieważ sam już mniej przesiaduje na strumykach. Dlatego też jest ten wpis, żeby wywołać dyskusje na ten temat.
  • Odpowiedz
@anonimowynormik: no to ja odnosze inne wrażenie, gdy tylko dis jest wspomniany u kogokolwiek z Xayoo Industries, ale również u innych streamerów czy to takich commentary, Just Chatting czy irl to odrazu cały czat jest w emotce orka i sypie się JD, Jak na dość stary mem to trzyma sie zaskakująco dobrze. Z resztą wpisu sie zgadzam
  • Odpowiedz
@Ptactwo: W sumie to z mojej perspektywy, jako osoby która nie przesiaduje na Twitchu od jakiegoś 2019 roku to całe "Xayoo Industries" jest jakimś Science-Fiction, i w życiu bym nie przewidział, że będą w polskim internecie osoby takie jak np. Japczan, który jak dla mnie wziął się zupełnie znikąd. No ale wiadomo, jest to perspektywa osoby, która na Twitch patrzy bardziej w formie przeszłej niż teraźniejszej.
  • Odpowiedz
@Ptactwo: Mimo podejrzewam większych zasięgów Twitcha niż w 2016 roku, ma to o wiele mniejszy wymiar, bo nikt spoza środowiska streamerów o tym nic nie słyszy, a ja nawet nie wiem kim jest ten cały ewroon xD
  • Odpowiedz
  • 6
@anonimowynormik piekny wpis, nostalgłem mocno. Jeszcze pazdziernik i przełom 2017/2018 roku to byly wspaniałe czasy. Moim zdaniem to byl peak Marcina, wtedy serio było czuć od niego świeżość, chłop miał taki luz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowynormik: Widownia Kubona i Arquela podrosła. Dodatkowo ten drugi nawet swojego czatu nie czyta to siedzą tam tylko ludzie, którzy subują z przyzwyczajenia. Kubon udaje #!$%@? wie kogo, banuje ludzi z dupy i ogólnie wg mnie to jest dziwny człowiek, któremu twarz się sama rusza. Wystarczy go posłuchać. A Xayoo to wiadomo - strzelam, że widownia to max 14 lat dzieciaki, którzy kradną mamie hajs z karty na suba. Nie rozumiem
  • Odpowiedz
@anonimowynormik: przeciez to, ze xayoo bedzie dobrym streamerem bylo wiadomo wtedy juz. Myslisz dlaczego overpow, kubon, arquel nie chcieli dawac mu hostow i promowac? Bo bali sie, ze widownia ucieknei do niego. Pamietam jak xayoo robil content dla arquela siedzac z nim na ts i grajac duo, gdzie jedyna osoba, ktora gada i ciagnie streamek byl xayoo. Ciezko tez po arquelu czegos oczekiwac jak jedyne co wniosl do twitcha to zezwalanie
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Arquel i kubon po prostu po tylu latach maja #!$%@? juz i traktuja streamerke jako zwykla prace. Im sie nawet nie chce w lola i inne grac, ale wiedza, ze jedynie widzow maja na tym. Ogladałem arquela jeszcze przed podroza jego na hitboxa jak mial 1 mieszkanie w syrence(to tylko starzy widzowie beda wiedziec) to wiem jak wyglada jego "kariera". Tez trzeba pameitac, ze maja jakis staly dochod przez wspolprace
  • Odpowiedz