Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś z was gruntowy wymiennik ciepła? Jeśli tak, to jaki? Za tydzień zaczynają mi fundamenty robić i zastanawiam się, co muszę przygotować, żeby potem nie musieć się przekuwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Precyzując, czy jest ktoś, kto ma rurowy, albo bezprzeponowy wymiennik ciepła i mógłby napisać, co o nim sądzi?

#budujzwykopem #budowadomu
  • 10
@kubapolice: W ogóle pompy ciepła to grząski temat. Teraz się na tym (i fotowoltaice) najlepiej zarabia i każdy ładuje straszną kasę w marketing. Ciężko odróżnić prawdę od marketingowego skowytu. Może jednak inne rozwiązania na ogrzewania? gaz, bufor, hvac, pompa ciepła wodna?
@kubapolice: Było tak od razu. Czyli nie do końca chodzi o wymiennik, ale bardziej o czerpnie... To bardzo zacny pomysł i sam zamierzam zrobić. Nie mam z tym doświadczenia, zamierzam budowlańcom powiedzieć, żeby mi wkopali od razu całą rurę (w końcu mają koparkę na miejscu) i wypuścili w rogu pomieszczenia gospodarczego. Potem poprowadzę rurę do sufitu i na poddaszu podłączę do reku. Taki mam plan, a jak wyjdzie to nie wiem