Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier: poglądy to można mieć na politykę, religię, na na naukę i zdrowie. Tu jest coś co jest prawdziwe lub nie. Tegho właśnie prości ludzie nie rozumieją, ich zdanie, fobie, brak wiedzy, nie są argumentami, nie są w stanie dyskutować z lekarzem na temat chorób, bo nie są nawet minimalnie na tym samym poziomie

@pytlar:

Sugerujesz, że nie można mieć poglądów na to czy dobrowolna szczepionka jest mi potrzebna?

Czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
po 90... W świetnej formie

Albo jedno albo drugie, medycyna mnie boli jak to czytam

@Kawunia_z_rana:

To akurat nie jest nic dziwnego. Moja babcia ma 87, a #!$%@? na działce sobie wciąż. Jedyne co jej dolega to to, że jest głucha (ale ma aparat).

Chciałbym w wieku 87 lat być tylko głuchy.
@pytlar: nom 90 letnia babka zmarla NA POTEZNY COVID, gdyby nie wujek i wirusek to by zyla 500 lat xDD jebnij sie w leb covidowcu, babke mogla zabic grypka, ukaszenie świni albo wywrotka na chodniku na lodzie
1. Dlaczego morderco nie zabrales babci na szczepienie? Przez ciebie umarla bo ci sie nie chcialo ruszyc dupy, a tak sie boisz poteznego wirusika
2. Jak by wujek janusz byl zaszczepiony to tez by
Stety / niestety w obecnym ustroju mamy prawo być szurem. Można być z tego nawet dumnym - co kto woli.

Jako anegdotkę podam historię opowiedzianą mi przez mojego lekarza chorób tropikalnych. Za młodu, w zeszłym wieku, został skierowany na misję do Afryki gdzie w kilku wioskach wykryto przypadki cholery.
Wiecie jak tam wyglądał wybór czy się zaszczepić?
- Wojsko "otoczyło" wsie, wyłapali wszystkich mieszkańców i szczepili hurtem. Problem zażegnany.
@Maciek5000: jeśli akurat mielibyśmy pandemie grużlicy, była by wielka akcja szczepienia się, ale część uznałaby , ze to spisek. Swoją drogą, grużlica była gigantycznym problemem w Polsce od zawsze, udało się ja niemal zlikwidować zaledwie parę dekad temu. Tylko dlatego, że nie było wtedy platform dla wszystkich szurów (i nie miały głosu) i państwo działało zdecydowanie. Nie każe zamykać granic, tylko przekraczający granicę powinni być sprawdzani i tylko po zaszczepieniu.
@
@LamajHarma: nikt nie każe ci płakać, nawet współczuć. Ja tylko wam mówie, że szury kłamią, że ludzie bez szkół, wykształcenia, wiedzy, doświadczenia, że ich głos może zagłuszać garstkę lekarzy, ale nie jest ani równy, anu tym bardziej prawdziwszy, bo krzyczą głośniej. Że wirus wciąż istnieje, nie znikł, cały czas krąży i dziś zabrał moja bliską osobę, jutro może twoją.
@pytlar nie no pewnie lepiej jak reszta ślepych owieczek dać się zaszczepić wątpliwej jakości szczepionkami, które już za chwilę będą #!$%@? warte, bo w telewizji powiedzieli, że tak trzeba ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pytlar: nie leczy się ich. W wielu przypadkach po zdiagnozowaniu nowotworu złośliwego u 70 czy 80 latka po prostu się go zostawia i jedynie łagodzi ból. Często leczenie jest bardziej męczące i wyniszczające niż sam nowotwór, a zysk to raptem kilka miesięcy zycia więcej
@pytlar: No ale dlaczego w takim razie ty nie wziąłeś babci na szczepienie albo nie przekonałeś, że dla osoby w jej wieku ewentualne skutki uboczne są dużo mniejsze niż wirus bardzo zabójczy dla starszych ludzi (za to właściwie niegroźny dla młodych)? Jeśli nie była zaszczepiona, to nawet gdyby wujek był, to i tak mogłaby od niego złapać chorobę, chociaż to byłoby w takim przypadku mniej prawdopodobne.
Zniechęcanie ludzi starszych, ze skrajnej
Nie chce byc zbyt obesowy, ale usprawiedliwianie lockdownow i niszczenia zycia miliardom ludzi, bo zmarla 90 latka jest co najmniej smieszne


@pi73r: nie jesteś obcesowy, jesteś po prostu pajacem

to tacy jak ty odpowiadają za "niszczenie życia miliardom ludzi", a nie lockdowny, jakbyście używali mózgu, to zakażeń byłoby o wiele mniej
@pytlar: Trzeba było zaszczepić babcię i #!$%@?ć ostrzegawczego liścia wujasowi, a nie szczekasz coś o szurach.

Nie szczepiłem się (i nie mam zamiaru - przynajmniej przez jakiś czas), podróżuję, robię testy i uważam na siebie i innych - mam tyle wspólnego ze śmiercią Twojej babci co jej ulubiony sprzedawca w warzywniaku (czyli nic).

Wyjeb wujasowi gonga za bycie debilem, a od ludzi, których szczepienie nie interesuje się odjeb.
Słabe te bajty

Ale że co? Nie znacie nikogo kto zmarł na covid, a nie był w grupie ryzyka? Takich osób jest na pęczki. Mój kolega pochował i matkę i babcie jedna po drugiej.