Wpis z mikrobloga

@Gwendeith Co powinniśmy zrobić, by w przyszłości było jeszcze lepiej niż teraz, bez oglądania się wstecz?

A nie jest coraz lepiej? Medycyna poszła do przodu i nie musisz bać większości chorób. Technologia tak, że praktycznie każda wiedzę masz w kieszeni. Transport- w kilkanascie godzin możesz być na innym kontynencie. Jest bezpieczniej, coraz więcej wykrywania łamania praw. Cały czas świąt się polepsza. Niedługo nawet będziemy mieli mięsa z laboratorium i może uda
  • Odpowiedz
@n1c3: Chodzi zapewne o godzinny lunch w stanach. Pracują 8h i mają 1h na lunch w środku dnia, niby w czasie lunchu nie pracują no ale i tak o godzinkę później w domu.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Pomijasz najważniejszy powód tego stanu rzeczy: krótszy czas pracy, to więcej wolnego czasu dla ludzi, a co za tym idzie, więcej czasu na dokształcanie się, poznawanie świata, kwestionowanie aktualnego porządku politycznego i społecznego, a także organizowanie się ludzi w różne demonstracje, marsze przeciwko rządowi, co oczywiście jest mu bardzo nie na rękę.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Nie jestem ani antykapitałem, ani kucem, ale niesamowicie wqrwia mnie, jak elity sobie ten świat zaprojektowały; poprzez możliwość dowolnej kreacji pieniądza i emitowania go jako dług, który nalezy spłacić, a więc co roku produkować, zarabiać i (bardzo często, nie zawsze) za3,14erdalać więcej, żeby to wszystko nie jebnęło. Bo jak jebnie, to i tak w dupie będziesz Ty, biedaku. Oni sobie poradzą.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Nie wiedziałem, że kapitalizm w fundamentalnych założeniach narzuca ilość godzin roboczych. Jeżeli już to współczesny rynek pracy jest chory, to może być zaskakujące ale pani dziuńka z internetu myli w swojej diagnozie przyczyny problemu.

Jak rozumiem zaproponujesz teraz jakiś system, gdzie pracuje się godzinę tygodniowo i wszyscy żyją dostatnio. No chyba że wyjaśnisz, czemu jednak tego nie zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Gwendeith albo automatyzacja i przekierowanie produkcji na roboty albo ograniczenie konsumpcjonizmu np przez limity posiadania a w efekcie zmniejszenie produkcji. Innych rozwiązań póki co nie widzę.
  • Odpowiedz