Wpis z mikrobloga

Jej rodzice to banda #!$%@? jeżeli postanowili ją wziąć na taką "wycieczkę"


@Drakii: Jedyną bandą #!$%@? są ludzie, którzy robią z jej tragedii szopkę w celach politycznych. Dać komuś coś do jedzenia i zapewnić opiekę lekarską to zwyczajne ludzkie zachowanie. Widać pajacom na granicy się to w głowach nie mieści.
  • Odpowiedz
@venividi: Oczywiście że pajacami są posłowie typu Starczewski którzy robią szopkę polityczną. Białoruskie służby zapewniają tym imigrantom jedzenie i pomoc medyczną gdyż znajdują się oni pod ich jurysdykcją. Transport pomocy humanitarnej który wysłał polski rząd na Białoruś nie został wpuszczony.
  • Odpowiedz
@Andreth: A no jak mówisz ze było w Polsce to z pewnością tak było ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie próbowali ale ty już wiesz jak by było xD bawią mnie tacy ludzie co się zacietrzewią i już tylko jedna wizja świata xD Jak PiS łamał prawo i konstytucje to krzyczałaś i kładłaś się po chodnikach a teraz jak tak samo ci ludzie łamią prawo i chcą
  • Odpowiedz
Bo, jak wszystkim wiadomo, talibowie są zagrożeniem dopiero od upadku Kabulu. Przedtem nie byli, zali wżdy.


@Andreth: Tak wg tych ludzi tak dokładnie jest xD Jak byli amerykanie to się bali wejść z jaskiń teraz z nich wyszli
  • Odpowiedz
Nie próbowali ale ty już wiesz jak by było


@printf: Niuniek, na przejściach granicznych przepuszczani są jedynie Białorusini z wizami humanitarnymi, a i to nie wszyscy. Wiem jak było, bo w przeciwieństwie do ciebie się tym od pewnego czasu interesuję i czytam doniesienia. Pokaż mi uchodźcę nie-Białorusina, który został przepuszczony "na przejściu granicznym" z Białorusią w ciągu ostatniego roku.

Tak wg tych ludzi tak dokładnie jest xD Jak byli amerykanie to się bali wejść z
  • Odpowiedz
  • 62
@robert5502 a ty się doucz. O azyl prosi się na przejściu granicznym albo w ambasadzie/konsulacie w pierwszym kraju gdzie nie zagraża ci niebezpieczeństwo. A nie w środku lasu w dowolnym kraju nielegalnie przekraczając granicę.
  • Odpowiedz
Dzbanie, mieli zostawić dziecko na pastwę talibów?


@robert5502: Ale dzban xd oni tu w 3 dni z afganistanu przeszli, tak?
Już nie wspominając, że chyba #!$%@?ło im się gdzie jest przejście graniczne.
  • Odpowiedz
Niuniek, na przejściach granicznych przepuszczani są jedynie Białorusini z wizami humanitarnymi, a i to nie wszyscy. Wiem jak było, bo w przeciwieństwie do ciebie się tym od pewnego czasu interesuję i czytam doniesienia. Pokaż mi uchodźcę nie-Białorusina, który został przepuszczony "na przejściu granicznym" z Białorusią w ciągu ostatniego roku.


@Andreth: https://www.rp.pl/Uchodzcy/308199931-Polskie-samoloty-wroca-do-Afganistanu.html

Talibowie, misieczku, przejmowali kolejne prowincje od maja (nie od kiedy ty to zobaczyłeś na głównej wykopu), a co będzie, jak Amerykanie wyjdą całkowicie, każdy mógł się
  • Odpowiedz
nie, ludzkie życie nie jest najważniejszą wartością na tym świecie.


@uirapuru: No chyba, że chodzi o życie twoje i twojej rodziny. Wtedy już nie trzeba trzymać się tej zasady tak kurczowo, prawda?
Odstępstwa jeszcze obowiązują wobec rodaków. W sumie mamy rocznicę gdy z kraju dawano nogę przez każdą granice i to z politykami i wojskiem na czele
  • Odpowiedz
@robert5502: punkt nr2 nie oznacza ze można przejść nielegalnie i zgłaszać się do placówki, wręcz odwrotnie trzeba przejść legalnie ale nie trzeba prosić przechodząc tyko można później w dowolnej placówce. Czyli nadal trzeba mieć paszport a sadze ze oni takowych nie mają liczą ze ktoś ich weźmie i nie będzie miał gdzie deportować, wiec polska działa tak jak chce EU czyli nie wpuszcza nikogo nielegalnie
  • Odpowiedz
@robert5502: Dlaczego, jeżeli niby chcecie tak bardzo pomagać, nie pojedziecie na Białoruś, nie wynajmiecie busa i nie przewieziecie ich do przejścia granicznego?
"Prywatny" obywatel jak najbardziej mógłby coś takiego przeprowadzić.
Polskie władze i administracja - no niespecjalnie.
  • Odpowiedz