Wpis z mikrobloga

Piszę system zarządzania produkcją dla firmy, w której pracuję. Chciałbym żeby system sam "ściągał" ilość przedmiotów z magazynu przy dodawaniu nowego zamówienia. Czyli przykładowo mam dwie aplikacje: magazyn i zamowienia. W magazynie mam model stan magazynowy XXX gdzie mam wpisaną ilość sztuk jaka jest skatalogowana na magazynie. W zamówieniach poprzez foreign key korzystam z tego modelu i stanu i chciałbym żeby po wprowadzeniu nowego zamówienia o określonej ilości zmniejszałaby mi się ilość przedmiotów na magazynie. Próbowałem kombinować według cudów ze stack overflow, ale dostaję tylko komunikat o błędzie (nie mam teraz dokładnego podglądu na to ale chyba coś o liczbie całkowitej)...
Czy coś takiego jest w ogóle możliwe, żeby stany magazynowe same się zmniejszały przy wybraniu ich w oddzielnej aplikacji poprzez foreign key?

#django #python
  • 8
@Latoya: @aseeon_: @Tank1991:
Nie będę ściemniał, uczę się tego co próbuję robić.
Próbowałem te ilości ściągać tak, co oczywiście jest z du.. :

# def save(magazyn_XXX, *args, **kwargs):
# XXX.ilosc = XXX.ilosc - Zamowienia.ilosc
# super().save(*args, **kwargs)

dostaję komunikat:
unsupported operand type(s) for -: 'DeferredAttribute' and 'DeferredAttribute'

Z góry zaznaczam, że nie oczekuję rozwiązania problemu tylko nawet nakierowania na tok myślowy albo jakieś know how lub przykłady odnośnie czegoś
from django.db import transaction


@Henryhenry: @maciejg: @Tank1991:
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, co prawda zostawiłem sobie ten temat na koniec i jeszcze go nie ruszałem, ale widzę, że Wasze wskazówki powinny zadziałać, miałem problem żeby na ten wątek wpaść. Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)