Wpis z mikrobloga

@kozackikozak: Gdzie tam masz niby jakieś badania? Te rankingi są to podtarcia dupy - wystarczy spojrzeć na metodologię. Tak jak wielki ranking innowacyjności gdzie mierzy się uwaga - ilość obcokrajowców na studiach w danym kraju xD. Zadam Ci pytanie jeszcze raz - Po ilu latach komuny są Chiny?
  • Odpowiedz
@ediz4:

Te rankingi są to podtarcia dupy - wystarczy spojrzeć na metodologię.


Czyli nie jesteś w stanie się powiedzieć dlaczego te rankingi są złe XD no jakoś mnie to nie
  • Odpowiedz
@throwaway2137:

Ale rozumiesz pajacu, że ja i mi podobni zapłacą podatek w innym kraju?
Do Pragi jest blisko, a miasto i ludzie zajebiści.
W tym kartonie zostaną tylko nieroby wyciągające łapy po cudze pieniądze, bo tych innowacyjnych specjalistów, którzy ściągają tu firmy chce się dojechać podatkami. My wyjedziemy. Znamy języku, mamy znajomych bo pracujemy w międzynarodowym towarzystwie. Wy Dalej będziecie żreć gruz wskazując co raz to innych ludzi jako przyczynę
mojwykopowylogin - @throwaway2137: 

Ale rozumiesz pajacu, że ja i mi podobni zapła...

źródło: comment_1630445230binoRT5srrbIrQ94uI7tio.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
dziko-zachodni kapitalizm zwyczajnie nie sprawdził się.


@throwaway2137: oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°) nic zachodniego nie działa, podobnie jak cały upadły, zgniły zachód. Kto stosuję taką samą retorykę? Prosta odpowiedź - #konfederacja
Niczym się na #antykapitalizm od nich nie różnicie poza stroną kompasu politycznego. Jesteście jak takie kuce lewicy, wszędzie cherrypicking, odrzucenie autorytetów i na koniec jeszcza stara filozofia - "Nie z nami,
  • Odpowiedz
Fundusze na inwestycje publiczne biorą się z budżetu.

Pieniądze w budżecie biorą się z podatków.

Te podatki ktoś musi płacić i zwykle w trochę większej mierze robią to ci lepiej zarabiający.


@throwaway2137: Gdyby jakikolwiek rząd w Polsce inwestował w rozwój, już dawno byśmy mieli program kosmiczny. Geopolityka Polski sprawia, że pieniądze z polskich podatków trafiają poza Polskę. W tym momencie im więcej pieniędzy ma rząd tym mniej mają Polacy. Jak
  • Odpowiedz
Bzdura, błąd logiczny KOMUNISTO.
Trzeba stworzyć komfortowe warunki do rozwoju biznesu, w szczególności innowacyjnego. Rząd ma wspierać i nie przeszkadzać, a nie być przepompownią kasy podatników.
  • Odpowiedz
kiedy były w naszej sytuacji: tj. poczynić ogromne inwestycje publiczne w rozwój infrastruktury, przemysłu, nauki i technologii.

Pewnie, tylko tymczasem lewa strona zamiast ww. wprowadza "TALON NA BALON ZA ZALANIE CIPSKA, 500+ ZA SPUST", a to jakoś dziwnie nie pasuje do rozwoju infrastruktury, przemysłu, nauki i technologii, tylko do przekonywania ludzi, że nie warto pracować, bo państwo da.
@throwaway2137:

Te podatki ktoś musi płacić i zwykle w trochę większej mierze robią to ci lepiej zarabiający.

Jakby był liniowy, to tak - lepiej zarabiasz, płacisz obiektywnie X złotych więcej, bo Y% wypłaty jest większe niż Y1% wypłaty
  • Odpowiedz
tani klepacze wtórnych, niczym nie wyróżniających się CRUD-ów dla zagranicznych instytucji finansowych


@throwaway2137: drugi co do wielkości internetowy marketplace w Europie (allegro), jeden z największych sklepów online z grami na świecie (gog), niesamowicie prężny rynek gamedev, no faktycznie, klepacze CRUDów.
Socjalizm na pewno pomoże w poprawieniu stanu polskiej przedsiębiorczości, w końcu z reguły się sprawdza w zwiększaniu konkurencji gospodarki kraju, w którym zostanie wdrożony.
A nie, czekaj...
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Bez dobrego szkolnictwa wyższego i dobrej kadry naukowej nigdy się nie polepszy, niestety na zmiany się nie zapowiada. Nawet scisle kierunki inżynierskie w większości zatrzymały się ze swoimi programami studiów na przełomie wieków, nie mówiąc już o samej wiedzy prowadzących, sposobu prowadzenia zajęć itd...

Nawet w kwestiach medycznych jak z covidem, żadnych poważnych naukowców tylko banda kretynow kłębiących to, co akurat wygodne i pasuje pod narracje
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Mogę płacić nawet 50% podatków, jeśli będę wiedział, że faktycznie hajs idzie na rozwój, naukę i technologię. Ale nie teraz, gdy z podatków fundujemy podwyżki dla pisowców u władzy oraz remonty obajtkowych pałaców
  • Odpowiedz
Próbowaliśmy go uskuteczniać przez ostatnie 30 lat i niestety, ale szczytem innowacji polskich przedsiębiorców okazały się: nieogrzewane magazyny ochraniane przez ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności, budy z kebabami obsługiwane przez zatrudnionych na czarno imigrantów, kolejne fabryki okien na zadupiach płacące żałosne pensje swoim pracownikom, firmy transportowe konkurujące jedynie niskimi stawkami i luźnym podejściem do praw pracowniczych i kodeksu drogowego,


@throwaway2137: A na jakie to niby innowacje mięli odłożyć ludzie przez
  • Odpowiedz