Wpis z mikrobloga

@JohnShelby: dlaczego tego nie zareklamowałeś?
Ja co prawda fast foodów tego typu już nie jadam, ale parę lat temu zrobiłem aferę w Macu w Krakowie, że mi za mało frytek dali, docisnąłem pudełko po bokach i od spodu tak że fryty wpadły do środka i było ich może pół tego pudełka. Typ za kasą zaczął walić ściemy, że to tak ma być i jest odważone (co było bzdurą).
Poprosiłem z
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: trochę bez sensu, z tym zwrotem, bo człowiek przychodzi głodny, a odchodzi od kasy głodny i #!$%@?. Raczej przy reklamacji bym liczył na dopakowanie tej bułki tym kuciakiem tak jak na zdjęciu i po problemie.
Chamskie są takie praktyki, tym bardziej, że to nie jest tanie żarcie.
  • Odpowiedz
@JohnShelby: z 10 lat temu lubiłem longery, ale teraz naprawdę - każde KFC to syf, kanapki robione jak przez małpę, składników tyle co kot napłakał. Jakiś czas temu wzialem chyba stripsy, no na bydlaka wielkości pól piersi kury byla SAMA panierka, poza kawałkiem mięsa jakieś 0,5cm x 1cm xddd
  • Odpowiedz
@JohnShelby generalnie w Polsce fast food jest drogi i nie opłaca się tam chodzić w USA bezdomni tam jedzą mega tanio duże porcje darmowe sosy u nas za wszystko płac bez aplikacji nie podchodź
  • Odpowiedz
@Panas Wielkość stripsa zależy od tego jak mocno go kucharz ugniótł przy panierowaniu. Pewnie trafiłeś na jakiegoś nowego pracownika :p
  • Odpowiedz
@JohnShelby: dlaczego u mnie zawsze wygląda to tak?

Chyba największym problemem KFC są różnice między restauracjami. Kiedyś w trasie zamówiłem Twistera z frytkami, twister był przypalony, frytki niedosolone i miękkie.

W McDonalds też miałem kilka razy tak, ze frytki były albo zimne albo burger wyglądał jakby ktoś nim kotlety ubijał, ale po prostu ja nie oczekuję, że w fastfoodzie dostanę dobrej jakości żarcie a jedynie, że mam możliwość zaspokoić je
L.....t - @JohnShelby: dlaczego u mnie zawsze wygląda to tak? 

Chyba największym p...

źródło: comment_1630413985kgzxUOpguM5jA8Kj2UKaVM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz