Wpis z mikrobloga

Hej! Jakie strony polecacie do szukania nieruchomości na wynajem/do kupna w Norwegii? Ile mniej więcej kosztuje wynajem, a ile kupno mieszkania 3-pokojowego lub domku na przedmieściach #oslo, #stavanger lub #bergen? Czy ceny „na zadupiu” są znacznie niższe? Zrobiłem jakiś swój research, ale kwoty, które znajduję w Internecie nawet dla podobnych mieszkań, w zbliżonych lokalizacjach są baardzo różne i nie do końca wiem z czego to wynika.

#norwegia
  • 5
@frnk: praktycznie wszystki oferty są na finn.no Co do cen to oczywiście na zadupiach bez wodociągu i światłowodu jest znacznie taniej niż w zurbanizowanych lokacjach i dużych miastach.

Ile? Sky is the limit. W Oslo myślę, że ze 3-4mln nok to minimum za mieszkanie powyżej 70m2 gdzieś w imigrankich dzielnicach, czasem trafi się taniej do remontu, ale wtedy trzeba doliczyć z 500k.
@frnk: Zalezy tez od stanu techniczbego. Tutaj w ogloszeniach zdjecia zawsze robi profesjonalny forograf. Trzeba się wczytac w opis stanu technicznego. Np stara łazienka, remont to lekko 200k, i tyle moze byc roznicy w cenie
Ile mniej więcej kosztuje wynajem, a ile kupno

w zbliżonych lokalizacjach są baardzo różne i nie do końca wiem z czego to wynika.


@frnk: chyba nikt nie odpowie na to pytanie, bo jak sam wspomniałeś ceny podobnych mieszkań potrafią się bardzo różnić. Od czego to zależy to nie mam pojęcia. Prowizja agenta, "widzimisię" sprzedającego?
Sam obserwuję rynek i mieszkanie w małej miejscowości potrafi być dużo droższe od loku w większym mieście,
@frnk: hej, robiłem ostatnio research i 2bedroom + living room, 59 metrow udało mi się znaleźć za 15k z opłatami już. Przedmieścia Oslo, Holmenkollen.
Ale zwykle podobny metraż i liczba pokojów były między 14k a 16k. Niestety czasami ogrzewane prądem mogą dodatkowo kosztować średnio 1000-1500 koron miesięcznie za prąd więc to warto mieć na uwadze.

Edit: ale w trochę bardziej imigranckie i mniej prestiżowej dzielnicy pewnie można trochę taniej.