Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Dlaczego dajemy się dymać bankom za opłaty za przelewy ekspresowe?
Przecież mamy XXI wiek, zaawansowane systemy informatyczne i naprawdę jest to takim problemem, żeby odbiorca z innego banku otrzymał kasę od razu?
To tak jakbyśmy wysłali sms i mieli opcję, żeby odbiorca odczytał go od razu za dodatkową opłatą, albo dojdzie po południu. Niedorzeczne.
#banki #zalesie
UnitrA - Dlaczego dajemy się dymać bankom za opłaty za przelewy ekspresowe? 
Przecież...

źródło: comment_1630306295G7jgDAJW8WgGFKhsHZzMBo.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@UnitrA wysłanie komunikatu a transfer środków to różne sprawy. I tak, banki muszą na czymś zarabiać, banki maja też umowy ze sobą i tam grube hajsy płacą, m.in. za prowadzenie rachunków nostro i loro
  • Odpowiedz
Dlaczego dajemy się dymać bankom za opłaty za przelewy ekspresowe?


@UnitrA: nie dajemy się, w erze blika, przelewów na telefon czy płatności internetowych, przelewy ekspresowe są już przeżytkiem. A już płatne przelewy ekspresowe tym bardziej, gdyż jest wiele kont, w których są za darmo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaplsownik: skoro bank zarabia na pieniądzach trzymanych przeze mnie na koncie, a przelew to defacto dodatkowe pieniądze dla banku odbiorcy, to niech sobie banki płacą między sobą te prowizje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@UnitrA Kto ci każe zmieniać? Otwórz sobie drugie, trzecie i kolejne. Jak ktoś ma jedno konto, to mi go nie szkoda, niech właśnie na nim banki zarabiają, a nie na świadomych klientach. Przez swoją głupotę daje się dymać.
  • Odpowiedz
@UnitrA Wystarczy kilka. Przelewy ekspresowe są na tyle nieistotnym składnikiem, że nie otwierałbym konta dla nich, ale przypadkiem możesz trafić na konto które mają w zestawie. Istotny jest dostęp do pieniędzy w przypadku awarii, kradzieży tożsamości, zgubienia karty, bankructwa banku itp. Mając jedno konto jesteś wtedy w dupie.
  • Odpowiedz
@UnitrA: też mnie to zawsze zastanawiało, a dlaczego się dajemy? dlatego, że nie ma alternatyw, a polacy nigdy się nie zbuntują w takiej maskę aby wywrzeć jakąś presję potrzebna do zmian
  • Odpowiedz
  • 0
@HenryMorgan super rada, otworzę konto w czwartym banku bo tam są przelewy ekspresowe, a jak będę chciał skorzystać to tylko wyśle przelew z głównego konta i już jutro/południem mogę wysłać we ekspresowy. Czy może mam zrobić zlecenie stałe żeby Ci miesiąc wypłatę dzielić na kilka? Potem tylko wystarczy śledzić którą kartą i ile już zapłaciłem w tym miesiącu żeby uniknąć opłaty i gitara.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UnitrA: Czy to nie wina państwa, które za każdą sesję wymiany środków bierze kasę?
Normalne przelewy także nie są za darmo, ale bank rozkłada sobie koszt i bierze na siebie.
  • Odpowiedz
@UnitrA: w UK są praktycznie każdy jest ekspresowy, bo do chyba 10/20 minut, a nie ma za to dodatkowej opłaty. I na Ukrainie też od razu kasa wjeżdża.
  • Odpowiedz