Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 363/150
Robert Piguet Oud Divin (2015)

Ciepły, korzenny oud z wyraźnym aromatem palonej kawy. Troszkę szorstki i bardzo męski zapach. Tak w skrócie pachnie Oud Divin.

W Oud Divin kawa z oudem łączą się z aromatami żywicznymi, można przez to odnieść wrażenie, że perfumy te dają jakąś spalenizna. Nie jest jakoś może mega dymnie, ale trochę jednak idzie w klimaty Rhinocerosa od Zoologist co nie każdemu może się spodobać. Zapach jest jakby suchy z tendecją do wiercenia w nosie przyprawami. Na pewno nie będzie to crowd pleaser i mnie szczerze przy pierwszych testach w Lulua odrzucił. Dopiero im dłużej na skórze poleżał tym zrobił się bardziej znośny. Sam aromat jak na perfumy oudowe jest dość oryginalny. Jeśli mam być szczery to najbliżej mu do zwykłego Ouda od Pigueta, ale tak dawno go testowałem, że te podobieńśtwo aż tak oczywiste może wcale nie być.

Parametry są w porządku. Projekcja nie jest agresywna co w przypadku typu tych perfum jest akurat dobre. Trwałość okazała. Co prawda nie będziemy musieli go siłłą zdejmować ze skóry ale takie 8 - 9 godzin poleży. Po 10 godzinie aromat blaknie i czuć jedynie jakieś końcowe resztki.

Dobre perfumy, ale osobiście trochę mało widzę okazji na ich zakładanie. Nie jest to zapach z tych typu "sztuka dla sztuki" ale prostym go też nazwać nie można. Polubiłem go, ale żeby kupić butelkę czy więcej mililitrów to raczej nie. Dla oudowych koneserów.

zapach: 7,5/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 7,0/10
cena: co ciekawe, nigdzie ich nie widzę. Zwykle testery Pigueta kosztują koło 350 zł za setkę, pełne butle koło 600 zł. Czyżby chwilowe braki czy może jednak wycofanie?
Pobierz dr_love - #perfumy #150perfum 363/150
Robert Piguet Oud Divin (2015)

Ciepły, korz...
źródło: comment_1630296070K5fES1zwt5Y1wuvkytNk7A.jpg
  • 9
@dr_love: Jest na liście do sprawdzenia. Po Casbah mam apetyt na więcej z tej marki, popieprzone parametry, dobrze, że Robercik ma #!$%@? atomizery i można strzelać mini chmurkami, bo inaczej bym chyba #!$%@?ł kopyta do góry przy 3 pełnych psikach. Btw znasz może Bois Noir czy też Bandit Supreme, albo jeszcze lepiej czy można liczyć na recenzję któregoś z nich?
@mekekeke: Mam dekant Oud Divin z jakimis 15ml w srodku, do tego dorzuce Ci sampla Casbaha jak go zgarniesz bo dostalem go ostatnio do zamowienia :) Bois Noir tez jest fajny i od razu czuc ze to Robercik :) W srodku duzo lasu i zieleni, jest przyjemnie.
@dr_love: Mam butelkę i oceniłbym na 9/10. U mnie pięknie wychodzi nuta kawowa. Ale trzeba uważać. To jest jedyny zapach, który prawie zabił biuro u mnie :) Nie sprawdziłem parametrów i rano zaaplikowałem dość hojnie. Już w samochodzie nie mogłem sam z sobą wytrzymać. A potem było: o, ktoś ma nowe perfumy. Albo: otwórzcie okno ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tego typu komplementy. Pamiętać - maksymalnie 2