Wpis z mikrobloga

Obejrzałem sobie pilota Snowpiercer i już mam kilka wątpliwości na temat kretynizmów w tym serialu...
- jakim sposobem nie było rewolty w wagonach wyższych klas skoro cała cywilizacja upadła i elity powinny przestać być elitami?
- jak dokładnie działa ten system "szybkiej podróży"?
- dlaczego wiele wagonów wygląda na większych niż jest w rzeczywistości? (patrząc na ujęcia z zewnątrz na pociąg)
- dlaczego wagony podróżujących na gapę nie zostały odczepione dla świętego spokoju?
- po jaką cholerę oni jeżdżą po całym globie i ryzykują np. niebezpiecznymi przeprawami przez tereny górskie czy podróżą przez oceany?
...ale obsada spoko i będzie się chyba oglądało przyjemnie jako takie guilty pleasure. ;)
#seriale #snowpiercer
  • 14
@redemptor rewolty w wyższych klasach nie ma, bo żyją we względnym luksusie. Nie wiem o jaką szybką podróż Ci chodzi. Z tą wielkością wnętrza to dosyć niedopatrzenie, ale te wagony ogólnie są ogromne co będzie widać lepiej później. Nie odczepili podróżujących na gapę, bo ich używają. Jeżdżą po całym globie, bo jak się zatrzymają to zamarzną. Ruch grzeje pociąg.
@Drakalen: Chodzi mi o ten wagonik czy co to było do podróżowania pomiędzy głównymi wagonami pociągu. To, że pociąg musi pozostawać w ruchu, to rozumiem, ale dlaczego nie zatacza kółek na znacznie mniejszym obszarze. Jaki jest sens żeby trasa podróży oplatała cały glob? (i to nie w linii prostej)
@weshu: Widziałem, też kręciłem nosem na dziwaczność pomysłu na ocalenie, ale przyjemnie się jednak obejrzało. Zakończenie może było takie sobie. W
@elf_pszeniczny cała trasa była wybudowana od zera. @redemptor aaa o te metro w środku Ci chodziło. To pod wagonami jest, ale też mnie dziwiło trochę. Co do trasy to może jest przez cały glob, żeby zachęcić inwestorów? Poza tym, jakby zataczali kółka po mniejszej trasie to zużywałyby się mocniej szyny, których już nie naprawią. Mają też parę różnych tras.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@redemptor: 1 bo po #!$%@? się buntować jak ci dobrze
2 nie wiem
3nie wiem
4 oni jedzą biednych ich dziećmi naprawiają silnik
5 jak się zatrzymają to pociąg się #!$%@?
@darjahn: O cholercia, o tym to nie pomyślałem. Mam nadzieję, że w serialu pojawi się motyw kilku różnych tras, bo podróżowanie non stop tą samą trasą to też ryzyko, że się torowisko szybciej zużyje.
@redemptor: Wiesz tam wielu rzeczy można się przyczepić, szczególnie w postapokaliptycznym świecie. Stan torów to pikuś, ale skoro to ma być metafora naszego społeczeństwa to trzeba przymknąć oko na niektóre głupoty. Imo po prostu fabuła się nie kleiła i dlatego olałam po 1 sezonie.