Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Może ktoś zna podobna sytuacje:

Syn prawie 5 lat, pierwszy raz w wieku około 4 lat miał coś padaczkowego, pokazał że boli go po dwóch stronach skroni, po minucie miał zawieszony wzrok, nie reagował. Miał chwilowy ścisk zębów i oddawał mocz. Po około 3 minutach od początku sytuacji wracało do normy, tzn syn sobie dalej spał ale oddychał i było okej. Robiliśmy EEG, rezonans i szereg innych badań, EEG nie wykryło typowych dla padaczki wyników, jakieś tam wyniki ponad normę ale nic typowo padaczkowego.

Pierwszy raz miał taką sytuację w czerwcu 2020, później w lutym 2021 no i teraz dziś. Nie mamy pojęcia gdzie dalej szukać rozwiązania, mamy przepisany relsed i w razie takiej sytuacji mamy mu podać i tyle.

Ja, moja mama i moja babcia mamy migreny z aurą z ale bez żadnych utrat świadomości.

Syn od ponad roku bardzo intensywnie rośnie, często narzeka na ból nóg, kolan i stóp. Przez rok urósł bardzo dużo, jest w 98 percentylu.

Bardzo źle zaniosłem te ataki syna, od grudnia leczę depresję, ciągle się boje ze ten dzień nadejdzie, no i dziś, po pół roku nadszedł.

#zdrowie #dzieci #medycyna #padaczka #neurologia

Trochę #zalesie
  • 8
@dildo-vaggins: pierwsze co przyszlo mi do glowy to problemy z przysadka mozgowa. Szybki przyrost ciala w szybkim czasie i bole glowy. Ale nie wiem jakie badania sie robi w celu sparwdzenia tego.

BTW nie jestem lekarzem
@dildo-vaggins: EEG trzeba robić często. Np. raz w miesiącu. Warto też zrobić też 24 godzinne. Rezonans raz do roku kontrolnie. Są jeszcze badania genetyczne i one wykrywają modyfikacje w jakiś genach. Niestety, czasem przyczyny nigdzie nie widać, a ataki się pojawiają. Co na to mówią lekarze? Warto zaczerpnąć porady kilku neurologów, a najlepiej szukać takich specjalizujących się w epilepsji.
Relsed doraźnie ok, byle nie pozwolić żadnemu lekarzowi wprowadzić benzodiazepin jako lek
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: niestety EEG publicznie to pół roku czekania. Prywatnie niestety nas nie stać robic co miesiąc. Robiliśmy tylko takie we śnie trwało dobre półtorej godziny.

Neurolog taka doktor habilitowana z polecenia dobrze się nim zajęła ale nie stwierdziła padaczki. Zwłaszcza że odstęp między tymi sytuacjami to pół roku+
@dildo-vaggins: a badaliście przysadkę czy inna szyszynkę co odpowiada za hormon wzrostu? Bo przerost tej struktury też psoci. Córka znajomych miała jakieś problemy przez zbyt gwałtowny wzrost, w szóstej klasie podstawówki miała koło 190 cm wzrostu. Dostała jakieś leki od endokrynolog bodaj i unormowali sytuację
@dildo-vaggins: No niestety, na badania są ogromne kolejki i jak człowiek czegoś potrzebuje to albo płaci albo czeka :( Badanie genetyczne o którym pisałem to z tego co wiem można zrobić tylko na własny koszt, nfz tego nie refunduje i kosztuje kilka tysięcy.
Zostaje tylko czekać. I spokojnie, nie denerwuj się. Takie pojedyńcze "epileptyczne" epizody mogą się zdarzać. Problem się robi gdy jest tego więcej. Ale i z epi da się
@dildo-vaggins: Ogarnijcie dobrego endokrynologa ze względu na wzrost, neurologa i ew. pediatrę. Ból nóg może być przez intensywne rośnięcie, tylko potem dosyć wcześnie może się Wam zatrzymać i ostatecznie jako dorosły być niskiego wzrostu. A neurologa ogarnijcie by wykluczył jakiś Zespół Lennoxa-Gastauta albo coś w tym stylu.