Wpis z mikrobloga

Powoli zastanawiam się nad kupnem komputera. Nie szukam konkretnych porad a odpowiedzi na 2 proste pytania:
Czy jeśli nie pali mi się pod dupą, to warto czekać na jakieś ustabilizowanie cen do 2022 roku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy za 5k zł da się złożyć kompa na którym pogram płynnie w Half Life: Alyx (więc VR ofc) oraz w inne gry na wysokiej detalach przy rozdzielczości 3440x1440 (mój obecny monitor)?
#komputery #pcmasterrace #virtualreality
Pobierz JebawczanRysionu - Powoli zastanawiam się nad kupnem komputera. Nie szukam konkretnyc...
źródło: comment_1630159826jleqqLApZ7KMKbCFMCcH0n.jpg
  • 11
@#!$%@?: Czekać można, czy się ustabilizuje to nie wie nikt, wiadomo tyle że cały czas rosną małymi kroczkami więc jest tylko gorzej z tygodnia na tydzień. Za 5K do takiej rozdzielczości może być ciężko, zwłaszcza że mówisz o wysokich detalach.
Czy za 5k zł da się złożyć kompa na którym pogram płynnie w Half Life: Alyx (więc VR ofc) oraz w inne gry na wysokiej detalach przy rozdzielczości 3440x1440 (mój obecny monitor)?


@#!$%@?: nie.
@#!$%@? Dobry bait. Bo za 5k to nawet karty do takiej rozdziałki (i wcale nie mówię o wysokich detalach) nie kupisz. No chyba, że masz 5k euro, to na samą kartę mooże wystarczy. A ustabilizowanie cen to nie będzie 2022 a prędzej 2030 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@#!$%@?: Za 5k złożysz kompa (oczywiście same bebechy, i raczej bez obudowy) z rx 6600 xt (obecnie kosztuje 3k). No i taki rx 6600 da Ci w Cyberbugu z +-40fps (oczywiście bez ray tracingu), w Metrze Exodus (tym ulepszonym) z 50fps, w AC Valhalli 60fps. Mówiłem o detalach high (oczywiście bez RT, bo wtedy musisz spokojnie podzielić osiągi przez 2), więc myślę, że 60fps (oczywiście nie wszędzie) jak odpowiednio dobierzesz detale byłoby