Wpis z mikrobloga

#excel

Do pewnego pliku codziennie 3x pobieram dane z neta, chodzi o monitorowanie temperatury w pomieszczenaich (Update 3x dziennie).
Póki co mam login, hasło, wchodzę i zapisuje odczyt o określonej porze. Jak najprościej ogarnąć żeby Excel robi to za mnie?
  • 6
@marekrocki: Chyba najwięcej zabawy będzie z pobraniem automatycznie danych ze strony (bo tak rozumiem). Język skryptowy autoit potrafił wchodzić w interakcje ze stronami www: https://www.autoitscript.com/forum/topic/172671-downloading-web-content-using-autoit/
Pewnie też od cholery jest rozwiązań korzystających z innych technologi (podejrzewam że na linuxie będzie sporo tego).

Albo jeśli dane są zawsze w jednym miejscu na stronie to można zrobić w mało wyrafinowany sposób po prostu zrobić skrypt w autoit albo autohotkey który będzie klikał jak
@marekrocki: W jaki sposób pobierasz temperaturę i gdzie masz to dostępne? Domoticz, czy coś innego?
Jeśli power query z propozycji wyżej nie wystarczy, to raczej konieczne będzie użycie języka programowania typu python czy nawet VBA.

Ja robiłem kiedyś coś podobnego przy użyciu Raspberry Pi i pythona. Miałem podłączone sensory do Raspberry Pi, ale nie zrzucałem tego do gotowego programu typu Domoticz, tylko napisałem sobie skrypt w pythonie, który zgarniał mi tą
@biskup2k
@sartek chodzi też o drugie zastosowanie
Kiedy będę na urlopie ktoś będzie mnie zastępować. Dziś musiałbym mu dać swoje hasło czego chce uniknąć, kiedy doszedłbym do tego jak ogarnąć makro które ukryłbym pod przysickiem a to makro brałoby dane ze strony www to i on miałby dane i ja byłbym bezpieczny