Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z dźwigających zmaga się z nadciśnieniem? Całe życie książkowe 120/80, ostatnie kilka tygodni dziwnie się czułem, zwłaszcza często pojawiał się ból z tyłu głowy, w końcu kupiłem aparat i wychodzi 150-160/90-100. Oczywiście przerwa od cięższych treningów, zero wielostawowych z valsalwą. Skonsultowałem z kardiologiem, ekg w normie, dostałem leki na obniżenie ciśnienia i po 2 dniach jest spoko, nawet niżej niż powinno być, jeszcze kontrolnie zrobię echo w przyszłym tygodniu. Generalnie od lekarza usłyszałem że jak ciśnienie uda się zbić to nie ma problemu z dźwiganiem.

Dzisiaj postanowiłem zrobić martwe ciągi i zupełny brak siły, 200kg ledwo odrywam z ziemi, gdzie mój szacowany 1rm który chciałem zrobić na IDL w przyszłym tygodniu to 240.

Osłabienie po dłuższym okresie w którym miałem nadciśnienie czy jaki wał? Zastanawiam się czy nie oddać komuś mojego slota na idl, bo jeśli w tydzień nie zregeneruję się to nawet openera nie zaliczę ()
#mikrokoksy #trojboj
  • 6
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kasahara to za jakiś czas zobaczę, na razie plan jest taki żeby leki w ogóle odstawić, jakby nadciśnienie wtedy wróciło to zagadam z lekarzem.
  • Odpowiedz
@shiverr: wiesz jeśli nie było z dupy jakiejś infekcji/choroby to raczej i z dupy nie wróci ciśnienie do normy zazwyczaj. Chyba, że zaniedbałeś bardzo higienę życia i podłoże jest środowiskowe, stres, za duzą podaż sodu, rozjechany lipidogram, nadczynność tarczycy, za mała ilosć cardio. Nie wiem czy jesteś naturalem lub nie, ale też mogłeś za szybko zwiększyć masę ciała. Anyway do diagnostyki i jak jest nadciśnienie, to jego konsewkencje są na tyle
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kasahara hipoteza jest, że wejście na trt stiggerowało predyspozycję do nadciśnienia, zobaczymy co będzie się działo w przyszłości. Chciałbym kontynuować terapię teściem, z drugiej strony nie podnosi poziomu w badaniach i prawdopodobnie odbija się na ciśnieniu. Hormony, poza niskim t były ok, badania tarczycy, morfologia też. Waga mocno poszła w górę 5 lat temu i mniej więcej trzyma się, przy zmniejszaniu bf i rozwoju masy mięśniowej (trenuję od 2 lat z hakiem).
  • Odpowiedz