Wpis z mikrobloga

#audio #audiofile #stereo

Hej wszystkim, mam pytanie strategiczne.

Mam obecnie nowe kolumny podłogowe Pylon Opal 20 zasilane starym amplitunerem stereo Sony STR 11l (1978r). Całość podłączona do telewizora gniazdem AUX więc jakość dźwięku z Netflixa czy Spotify nie powala.

Zastanawiam się nad scenariuszem, który będzie rozsądny i da fajne rozwiązanie z kompromisem cenowym. Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, interesuje mnie po prostu dobra jakość dźwięku stereo w muzyce czy filmach (nie mam miejsca ani pomieszczenia na kino domowe 7.1)

Scenariusz 1: zakup amplitunera stereo Yamaha - znalazłem w okolicy N402D, miałem okazję odsłuchać i zdecydowanie mi wystarcza, a animuszu dodają nowoczesne funkcje łączności. Wydatek ok 1350 PLN

Scenariusz 2: zakup konwertera (przetwornika cyfrowo analogowego) Optical --> Analog i podpięcie telewizora pod obecny wzmacniacz, koszt pewnie sporo mniejszy.

Muzyki słucham głównie ze Spotify - adapter BT lub Android TV, a filmy Netflix, HBO GO

Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie wskazówki
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nokio: ja bym stawiał na oddzielny przetwornik. Raz te wbudowane są takiej sobie jakości. Dwa jak będziesz zmieniać wzmacniacz czy amplituner to masz wtedy większy wybór pod swoje preferencje odsłuchowe.