Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #pracbaza #programowanie #logikaniebieskichpaskow #webdev
Mój mąż 31 lat.
Od 2 lat uczy się programowania bo chciał zmienić swoją pracę, której nie cierpi.
Pracuje jako serwisant kserokopiarek, ploterów - zarabia do ręki 3800 zł.

No i jakoś miesiąc temu stwierdził, że chyba sobie odpuszcza bo i tak pracy nie zmieni. Wszędzie chcą do pierwszej pracy 1 - 2 lata doświadczenia albo jakiś staż, ale On sobie nie może pozwolić na wypłatę 1000 zł .

Bardzo mi go szkoda i to że się chce poddać, bo naprawdę się uczył dniami i nocami do późnych godzin.
Na jego stronie portfolio napisał że zna:
HTML, JAVA SCRIPT, CSS, SASS/LESS , GRID, GIT, PHP, WORDPRESS, JQUERY i że się uczy REACT
Zrobił kilkanaście stron internetowych dla jakiś "małych firm", przedszkoli, hoteli i nawet mu za to płacili - różne kwoty od 500 zł do 2000 zł.

No i strasznie bym chciała żeby tą pracę zmienił, nie musi iść do tej korporacji ale może gdzieś indziej, albo żeby sam otworzył jakiś biznes z tym związany.
Nie mogę patrzyć już na niego jak obecna praca go wyniszcza.

Jak mu pomóc.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6128abb148d68d000a5c9fe3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 58
@AnonimoweMirkoWyznania: a może własna działalność? Oczywiście nie wyłącznie, ale łączona z aktualną pracą. Skoro juz pracował komercyjnie to niech to kontynuuje. Niech łapie klientów. Niech próbuje robić to, co już potrafi. Może z tego coś wyjdzie.

Jako junior nie zarobi na starcie kokosów więc takie połączenie etatu z działalnością może mu siąść.
Może w końcu IT będzie takie jak w innych krajach gdzie jest branżą taką jak każda inna i nie mają takiego kija w dupie xD


@niochland: Przecież na zachodzie w IT również dobrze się zarabia.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja za staże parę lat temu, oba, dostawałam więcej niż twój mąż serwisując kopiarki. Serio, to nie są już czasy darmowego pracowania. Nie ma co się bać tego typu zatrudnienia.

Do tego część firm robi frontend academy - też normalnie płatna praca gdzie uczą cie co robić i zwykle potem zatrudniają. Za chwilę ten program rusza w epam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: niech się nie poddaje, bo sporo pracy i czasu w to włożył, jakieś portfolio zbudował, więc teraz powinno być lepiej. A co do płatności za projekty to tutaj w zasadzie jest całkiem osobny temat do zgłębienia, jak pracować z klientem, jak się zabezpieczać przed niewypłacalnością, itd. Nie ma zmiłuj, zaliczki trzeba brać, co najmniej 50%. No i te ceny to też warto byłoby podnieść, bo od 500 do 2k to
NiewidomyŻul: @little_muffin: @zaspiewamjeszczeraz:
Możemy się wymienić wiadomościami na mailach ?
monikatr82@op.pl
@TheKruk666:
Że ta praca w ogóle nie jest rozwojowa, wiadomo że uczy się naprawy nowych kserokopiarek no ale.
Po drugie strasznie go tam nie szanują, co chwile darmowe nadgodziny, co chwilę jazda na serwis swoim autem bo firmowe zepsute.
Do tego strasznie go to denerwuje, że próbował zmienić pracę i dostać się do innego serwisu - ale