Wpis z mikrobloga

#!$%@? wie skąd oni biorą numery i czym kierują się dzwoniąc do ludzi w ogóle niezainteresowanych tym gównem.


@Bodzias1844: Najczęściej wysyp telemarketerów zbiega się z zakupami przez internet. Zapewne jakieś #!$%@? śmieci pracujące w inpoście, albo u sprzedawców dorabiają sobie wynosząc dane z etykiet.
Mogłoby istnieć coś takiego jak aliasy numerów telefonów. Do każdej usługi moglibyśmy podawać inny, np. losowo generowany jak hasła w menedżerach haseł(oczywiście sprawdzane byłoby, czy ktoś inny nie wygenerował). Jeżeli byśmy dostali spam z danego aliasu to moglibyśmy usunąć powiązanie i nikt inny nie mógłby skorzystać już z tak pozyskanego kontaktu.
@onlymybuttgivesacrapp Z tą wiedzą gdzie mieszkasz to tak średnio, może zależy skąd twój numer wyciekł. Do mnie dzwonili już kilka razy w kontekście bardzo różnych miejsc i strzelają jak mogą ale jeszcze nawet się nie zbliżyli geograficznie, więc pewnie sam numer gdzieś wypłynął bez lokalizacji xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rumapark: Tylko, że z tego co wiem, to do nich się raczej nie dodzwonisz. A dając ich numer na ogłoszeniach powodujesz, że dzwoniący do nich ludzie mogą rozbudowywać im bazę danych. Nie wiem, komu bardziej na złość robisz w tym momencie, im czy przypadkowym ludziom.