Wpis z mikrobloga

Tech lead w Facebooku to pewnie idiota z łapanki


@PlesniakPospolity: Już po nagłówku widać że mu nie idzie. To że potrafi zrobić coś dla firmy, nie znaczy ze jest specem od publicystyki.
Erasmus to nie różnorodność, różnorodność to np. projekt w którym uczestniczy politechnika i akademia medyczna, by połączyć różnorodna wiedzę z odległych obszarów.
  • Odpowiedz
Skąd pomysł, że większość inżynierów jest w prawo?


@PositiveRate: bo inżynier to ten mądry, co klika w kąkuter, a wiadomo, że jak mądry to prawicowiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wielu inżynierów jest w prawo, ale to 'standardowe' prawo, a nie patoprawo pokroju pisu czy konfederacji.
  • Odpowiedz
Teza jest bzdurna, bo takie zachowanie może występować na jakiejś socjologii, a nie na chemii, medycynie, prawie czy mechaniczno-energetycznym. Tam ludzie się nie nudzą i nie maja czasu na głupoty.


@void1984: To w końcu jak - teza jest bzdurna czy nie, skoro takie patologie mogą występować na niektórych kierunkach? Bo z Twojej wypowiedzi wynika że jesteś za a nawet przeciw.

Poza tym co to za elita, skoro w dzisiejszych czasach
  • Odpowiedz
To w końcu jak - teza jest bzdurna

@majk90: Teza jest bzdurna. Wyraźnie typuje na jakich kierunkach patologia występuje, a tak się składa że z nimi mam kontakt i wiem że to chochoł.

skoro takie patologie mogą występować na niektórych kierunkach

Nie mam ani doświadczeń ani znajomych an socjologiach, kulturoznawstwie, więc nie mam pojęcia co ci ludzie tam
  • Odpowiedz
nawet tłuk po studiach wie więcej w zakresie swojej dziedziny, niż typowy Janusz znafca każdego tematu który wszystko bierze na chłopaki rozum, oczywiście tak żeby jemu było dobrze.


@Alakecz: fajne chochoły tutaj konstruujesz i się srasz jak gimbus przed maturą pisząc o jakichś januszach kontra elity intelektualne czyt. ludzie po studiach, xD
a twój wpis to nic innego tylko kolejna inkarnacja julkowego "ten obrazek to literalnie f-----m", zmień pampersa
  • Odpowiedz
@Ququ7: No widzisz, ja wypowiedziałem się z tego co doświadczyłem, ty wypowiadasz się na podstawie obserwacji wyciągniętych przez przeglądanie wypok.pl. Co jest bardziej wartościowe, odpowiedz sobie sam.

A twojego poprzedniego komentarza nawet nie chce mi się komentować, równie dobrze mogłem dodać filmiki z ostatniego Marszu Narodowego czy parady równości w Białymstoku ale wiem że co nie napiszę, to i tak jak grochem o ściane :)
  • Odpowiedz
różnorodność to np. projekt w którym uczestniczy politechnika i akademia medyczna, by połączyć różnorodna wiedzę z odległych obszarów.


@void1984: I jak kolor skóry wpływa na różnorodną wiedzę z ODLEGŁYCH obszarów? To jest jakaś wiedza pradawna znana tylko przez określone osoby o innym pigmencie skóry czy wyznaniu? Opowiadasz o tym projekcie, więc pochwal się jakimiś szczegółami.
  • Odpowiedz
@Fajoski: Ale my rozmawiamy o uczelniach wyzszych, a ty tu podstawowke w szwajcarii przytaczasz xD Jak juz wyzej pisalem, to sam uczeszczalem na uczelnie wyzsze i wiem jak to wyglada. Nie wiem za to, co maja marsze LGBT w Białymstoku i narodowcow do naszej dyskusji. Czy ty sugerujesz ze patologiczne zachowanie jednych ludzi usprawiedliwia patologie drugich ?
  • Odpowiedz
Deprymacja elit intelektualnych przez pokazanie ich jako zdegenerowanych jest charakterystyczne dla każdego autorytaryzmu/totalitaryzmu. Dla władzy masz być mierny, ale wierny - nie zastanawiać się co jest dobre, a co złe. Elity zawsze są problemem, bo nauczono ich, że obiektywna nauka nie poddaje się woli partii, co zawsze swoi kością w oku władzy.

I tak czasem ci ludzie mówią o tym głośno, ale to g---o jakie zostało tutaj wysrane to jest po prostu szkodliwe, niczym nie różni się od propagandowych plakatów np w III Rzeszy.


@Alakecz: Piękny fikoł xD

"Elity" to nie jest nic innego jak określenie na grupę społeczną posiadającą niewspółmierne do swojej liczebności wpływy w danym społeczeństwie. W starożytnej Sparcie była to kasta wojowników, w Republice Rzymskiej - posiadaczy ziemskich z regionu Lacjum, w średniowiecznej Europie rycerstwa, w Japonii samurajów itd. "Elita" jako taka nie ma nic wspólnego z ludźmi zastanawiającymi się co jest dobre, a co złe, takie osoby można znaleźć w każdej klasie społecznej. Elity nie są niebezpieczne dla autorytaryzmu/totalitaryzmu, tylko dla rewolucjonistów, bowiem są siłą gwarantującą trwanie obecnego systemu. Taki system może być demokratyczny, totalitarny, autorytarny, monarchiczny - i (poza szczególnymi przypadkami, jak np. tendencje rewolucyjne rosyjskiej inteligencji - o ile można tę grupę uznać za elitę) elity takiego systemu zawsze będą go bronić, bo w taki sposób bronią po prostu swojej pozycji społecznej. Deprymacja elit jako zdegenerowanych nie jest wcale "charakterystyczna dla każdego autorytaryzmu/totalitaryzmu", tylko dla autorytaryzmów i totalitaryzmów XX wieku, bowiem te miały w większości
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: @Alakecz:

A sytuacja w której na uczelniach karze się pracowników i studentów za własne poglądy jest czym, jak nie totalitaryzmem? Segregacja że względu na kolor skóry w określone dni w roku różni się czymś od święta partii? Sytuacja w której w dany dzień odmawia się ludziom o pewnym kolorze skóry dostępu do uczelni przypomina bardziej nazistowski ustrój totalitarny, a nie kuźnie elit i liberałów.
  • Odpowiedz