Wpis z mikrobloga

Niestety nie masz racji.


@majk90: GUS ma na ten temat inne zdanie, w dodatku nawet w tym słowniku to słowo odnosi się stricte do pieniędzy, a nie do spadku wartości, więc nie wiem co to w ogóle za argument, nadal użyłeś go błędnie.

Przy odpowiednim poziomie edukacji, przeprowadzanej na odpowiedniej grupie osób, nie ma mozliwosci by dalo sie przeprowadzic systemowe pranie mozgu. Gdyby tak bylo, nadal zylibysmy w PRL.


A może
@Handyman: Ja mam na studiach typa, który na quizie z kampanii francuskiej 1940 przy siłach uczestniczących w walce dał ZSRR - na magisterce... To jest poziom intelektualny znacznej części studentów XXI wieku. Kierunek rekrutował m.in. za rozszerzoną historię a trafiają się takie jednostki.
@Fajoski:

Co więcej, wielu z moich znajomych poszło studiować w Stanach


Ok. Zaufamy znajomym jakiegoś anonima w internecie i zmienimy cały światopogląd na podstawie dowodu anegdotycznego.

A tutaj przykłady ładnego liberalizmu w USA

https://www.youtube.com/watch?v=J5oxl2THu_k

W takiej Hadze też się dobrze bawią. Podobnie jak kolega wyżej, każdego z niewłaściwymi poglądami przyrównują do Hitlera i w rezultacie, wykłady przypominają bardziej manifestacje światopoglądowe niż wykłady.

opis odnośnika

Takich przykładów jest setki i o to
ideolodzy i aktywiści #lgbt przekazują swoim zwolennikom, że stałe związki są przestarzałe. Propagują rozwiązłość seksualną bez zabezpieczeń. W razie wpadki zawsze istnieje aborcja też promowana przez tę ideologię dlatego skala aborcji w tamtych krajach tylko potwierdza tezę o wpływach tego lobby na wschodzie. Wpadki zdarzają się także u homoseksualistów, zwłaszcza kobiet, ponieważ lgbt uważa i promuje prostytucję jako najlepszą formę zarabiania na życie. Po tym jak wschodnie kraje są zniszczone widać dlaczego
@Lonesome_road: Iich wykształcenie jest gówno warte (w większości), no i są tego świadomi. W ciągu ostatnich 100 lat a w stopniu lawinowym w ostatnich 30 latach jakość szkolnictwa wyższego spadła z pieca na łeb stając się masową produkcją pasożytów. Doskonale zdają sobie sprawę, że tylko system pasożytniczy da im wygodne życie na przyzwoitym poziomie, więc za wszelką cenę będą go bronić.
@MLGkunek: quiz z kampanii francuskiej na studiach xD
Ale skoro piszesz że jeden typ zaznaczył ZSRR, jak doszedłeś do wniosku że taką wiedzę ma większość studentów? xD

@kilo-bravo jasne że sporo osób które skończyły studia tak na prawdę zyskały tylko papier, ale jak nic nie potrafi po studiach to poważnej pracy w zawodzie i tak nie znajdzie :)
Przecież to jasne że firmy są w stanie zapłacić komuś po studiach kilka
@host25: Quiz związany z kierunkiem. Nie były to byle jakie pytania. Ten akurat był najgorszym przypadkiem ale są ludzie którzy rekrutowali się z rozszerzoną historią na maturze i zaznaczali takie głupoty. Cały temat był o błędach podjętych przez francuskie dowództwo podczas kampanii. Przedmiot stricte historyczny tylko z dodatkiem wiedzy współczesnej. To jest plaga na uczelniach publicznych i bardzo widać to między 1 a 2 rokiem studiów. Nagle ponad połowa studentów ucieka
ree, bo ludzie z wyższym wykształceniem mają częściej liberalne poglądy, ree, czemu nie są konserwowi jak ociemniałe środowiska w których się wychowali, ree


@Lonesome_road: Wyższe wykształcenie czytaj socjologia, europeistyka, filologia XD Tak się akurat składa, że wielu inżynierów jest bardziej w prawo niż w lewo bo z uwagi, że są to ludzie którzy potrafą myśleć logicznie, lewicowe standardy powodują u nich dyskomfort psychiczny.
@Alakecz: @Lonesome_road: ech, powinni wymagać jakiegoś prawa jazdy na internet...

Przecież ten mem nie jest o dyskredytowaniu wartości dobrego wyższego wykształcenia, tylko o tym, że (głównie w USA) uczelnie wyższe zamieniły się w ideologiczne pralnie mózgów, które z wykształceniem mają co raz mniej wspólnego, a wręcz nierzadko są otwarcie antynaukowe, gdy jakaś dziedzina wiedzy wchodzi w konflikt z tzw. "Diversity, Inclusion, Equity".
@MLGkunek: zależy od uczelni może, ja jak studiowałem na UJ to raczej sporo studentów potrafiła się zorganizować i zrobić coś ciekawego - ot pokazy dla szkół czy inne akcje. Faktycznie było to mniej niż 10% ogólnej liczby studentów.
Tak jak piszesz większość ludzi odpada na 1/2 roku i na poważnej uczelni tytułu nie dostaną, patrz na przykład na czołowego znawcę tematów wszelakich w konfederacji - pana Bosaka.
Dla takich ludzi zostają
Obrazek stawia mocno przerysowana teze, ale nie jest ona do konca nieprawdziwa.


@majk90: Teza jest bzdurna, bo takie zachowanie może występować na jakiejś socjologii, a nie na chemii, medycynie, prawie czy mechaniczno-energetycznym. Tam ludzie się nie nudzą i nie maja czasu na głupoty.
@PlesniakPospolity: Po co mam oglądać długie nagranie, skoro uczestniczyłem w projekcie międzyuczelnianym zwiększajacym różnorodnoś i wiem jak to działają.
Jeśli natomiast tytuł nagrania jest głupi, a treść sensowna, to już autor sam jest sobie winien.
nawet tłuk po studiach wie więcej w zakresie swojej dziedziny


@Alakecz: No i tylko w tym zakresie a najczęściej gdy taki #!$%@? głupoty na inny temat i mu się to wytknie, to zasłania się swoim "wykształceniem" xD
@Handyman: Jeśli już, to jest bicie chochoła i przenoszenie zjawisk z USA do Polski, które tak jakby... połowicznie istnieją. Przeprowadzano kiedyś badania preferencji wyborczych wśród absolwentów z podziałem na uczelnie techniczne i wydziały nauk społecznych na uniwersytetach, wśród tych pierwszych na piedestale nie były partie lewicowe, tylko te o poglądach centrowych (drugie miejsce chyba nawet miała jakaś korwinowska partia, przed Konfederacją rzecz jasna - gdyby zrobiono to teraz to wyglądałoby to
Po co mam oglądać długie nagranie, skoro uczestniczyłem w projekcie międzyuczelnianym zwiększajacym różnorodnoś i wiem jak to działają.


XD

Jeśli natomiast tytuł nagrania jest głupi, a treść sensowna, to już autor sam jest sobie winien.


@void1984: Tech lead w Facebooku to pewnie idiota z łapanki, nie to co pan nikt z wykopu po gównostudiach na których poznawał divercity chlejąc wódkę na Erazmusie.
Tech lead w Facebooku to pewnie idiota z łapanki


@PlesniakPospolity: Już po nagłówku widać że mu nie idzie. To że potrafi zrobić coś dla firmy, nie znaczy ze jest specem od publicystyki.
Erasmus to nie różnorodność, różnorodność to np. projekt w którym uczestniczy politechnika i akademia medyczna, by połączyć różnorodna wiedzę z odległych obszarów.
elit intelektualnych


@Alakecz: no patrz, prawie połowa młodych Polaków to "elita":

42,5 proc. Polaków w wieku od 25 do 34 lat posiada skończone studia wyższe.


https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wyksztalcenie-wyzsze-w-2020-r-Polska-w-polowie-europejskiej-stawki-8142230.html

nawet tłuk po studiach wie więcej w zakresie swojej dziedziny, niż typowy Janusz


Super argument, elitarny wykopku. Operator wózka widłowego bez studiów wie więcej w zakresie swojej dziedziny, niż typowy człowiek, ba nawet więcej niż typowy elitarny tłuk po studiach - bo typowy człowiek wie
Teza jest bzdurna, bo takie zachowanie może występować na jakiejś socjologii, a nie na chemii, medycynie, prawie czy mechaniczno-energetycznym. Tam ludzie się nie nudzą i nie maja czasu na głupoty.


@void1984: To w końcu jak - teza jest bzdurna czy nie, skoro takie patologie mogą występować na niektórych kierunkach? Bo z Twojej wypowiedzi wynika że jesteś za a nawet przeciw.

Poza tym co to za elita, skoro w dzisiejszych czasach kazdy
To w końcu jak - teza jest bzdurna

@majk90: Teza jest bzdurna. Wyraźnie typuje na jakich kierunkach patologia występuje, a tak się składa że z nimi mam kontakt i wiem że to chochoł.

skoro takie patologie mogą występować na niektórych kierunkach

Nie mam ani doświadczeń ani znajomych an socjologiach, kulturoznawstwie, więc nie mam pojęcia co ci ludzie tam robią.

Pozatym co to za elita, skoro w dzisiejszych czasach kazdy moze isc
Fakty obalają ten mit: https://ciekaweliczby.pl/zdawalnosc_matur/


@void1984: Przyjmujesz ze spadek zdawalnosci w jednym, niezwykle specyficznym roku popiera Twoją argumentację? Ponadto ten wykres pokazuje tylko wyniki pierwszego terminu, nie ma danych z poprawek.

dlatego że je ukończyła.


@void1984: Chyba sobie kpisz. Absolwent Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Przasnyszu albo Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, to elita społeczeństwa, tylko dlatego że dostał dyplom ukończenia studiów?
Niestety trzeba czegoś więcej by zostać elitą.

eza jest bzdurna.
nawet tłuk po studiach wie więcej w zakresie swojej dziedziny, niż typowy Janusz znafca każdego tematu który wszystko bierze na chłopaki rozum, oczywiście tak żeby jemu było dobrze.


@Alakecz: fajne chochoły tutaj konstruujesz i się srasz jak gimbus przed maturą pisząc o jakichś januszach kontra elity intelektualne czyt. ludzie po studiach, xD
a twój wpis to nic innego tylko kolejna inkarnacja julkowego "ten obrazek to literalnie faszyzm", zmień pampersa
@Ququ7: No widzisz, ja wypowiedziałem się z tego co doświadczyłem, ty wypowiadasz się na podstawie obserwacji wyciągniętych przez przeglądanie wypok.pl. Co jest bardziej wartościowe, odpowiedz sobie sam.

A twojego poprzedniego komentarza nawet nie chce mi się komentować, równie dobrze mogłem dodać filmiki z ostatniego Marszu Narodowego czy parady równości w Białymstoku ale wiem że co nie napiszę, to i tak jak grochem o ściane :)
różnorodność to np. projekt w którym uczestniczy politechnika i akademia medyczna, by połączyć różnorodna wiedzę z odległych obszarów.


@void1984: I jak kolor skóry wpływa na różnorodną wiedzę z ODLEGŁYCH obszarów? To jest jakaś wiedza pradawna znana tylko przez określone osoby o innym pigmencie skóry czy wyznaniu? Opowiadasz o tym projekcie, więc pochwal się jakimiś szczegółami.
@Fajoski: Ale my rozmawiamy o uczelniach wyzszych, a ty tu podstawowke w szwajcarii przytaczasz xD Jak juz wyzej pisalem, to sam uczeszczalem na uczelnie wyzsze i wiem jak to wyglada. Nie wiem za to, co maja marsze LGBT w Białymstoku i narodowcow do naszej dyskusji. Czy ty sugerujesz ze patologiczne zachowanie jednych ludzi usprawiedliwia patologie drugich ?
Deprymacja elit intelektualnych przez pokazanie ich jako zdegenerowanych jest charakterystyczne dla każdego autorytaryzmu/totalitaryzmu. Dla władzy masz być mierny, ale wierny - nie zastanawiać się co jest dobre, a co złe. Elity zawsze są problemem, bo nauczono ich, że obiektywna nauka nie poddaje się woli partii, co zawsze swoi kością w oku władzy.

I tak czasem ci ludzie mówią o tym głośno, ale to gówno jakie zostało tutaj wysrane to jest po prostu
@Lonesome_road: @Alakecz:

A sytuacja w której na uczelniach karze się pracowników i studentów za własne poglądy jest czym, jak nie totalitaryzmem? Segregacja że względu na kolor skóry w określone dni w roku różni się czymś od święta partii? Sytuacja w której w dany dzień odmawia się ludziom o pewnym kolorze skóry dostępu do uczelni przypomina bardziej nazistowski ustrój totalitarny, a nie kuźnie elit i liberałów.