Wpis z mikrobloga

Zapraszam wszystkich do #rozdajo mixu super ostrych papryczek do wygrania 200g świeżych papryczek prosto z krzaczka z mojej uprawy.

A gdyby ktoś chciał kupić to zapraszam na allegro, link poniżej.

Allegro Jalapeno 1kg

Allegro mix

Allegro Jalapeno 10kg

Wielu z Was pyta co zrobić z Jalapeno, mozna ja wysuszyć, zrobić sos lub co według mnie jest najlepsze po prostu zamarynowac w zalewie octowej

Przepis jest prosty, pokroić papryczki w talarki razem z nasionami wlozyc do słoików np. 200ml
Z cebulą, ząbkiem czosnku, grubo mielonym pieprzem i gorczyca i zalać gotujaca sie zalewa octowa. Taki sloik zakrecamy i obracamy do gory dnem. Nic nie pasteryzujemy słoiki zamkną sie same a dzieki temu papryczki będą chrupiące

Gdyby ktoś chciał urozmaicić przepis można w sklepie kupić przerozne przyprawy np
Curry, meksykanska burito, tajska, i jakie tylko pasują. Dodać po pół łyżeczki do każdego słoika przed zalaniem zalewa octowa

Przepis na zalewe octowa do papryki znajdziecie w google

Losowanie w piątek wieczorem

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #gotujzwykopem #uprawiajzwykopem #rosliny #domowyogrod
Pobierz
źródło: comment_1629966740mJc1QvGpNfOubD5KjzM7sy.jpg
  • 107
@Rembrant: dzieki ! A powiedz mi jeszcze jak dlugo trzymac je jeszcze na balkonie, kiedy wykopac i wstawic do domu zeby przeżyły i na nastepny rok mozna bylo znowu użyć sadzonke ? Czytalem ze trzeba przyciąć liscie i gałązka, tylko jak bardzo ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rembrant: szkoda ze nie masz takich zestawów prezentowych imo

Wiesz, drewniane pudełko z podpisem "spaloną mordę będzie miał *wstaw imię*" i trzy słoiczki z papryczkami w zalewie, jeden mix, jeden jalapeno, jeden same najostrzejsze + mała paczka mixu (albo jalapeno albo ostrych)

Kurde fajen by było. Mirkowe świry miałyby co na prezent kupować
@Rembrant: Już 2 razy kupowałem. Nie mam nic przeciwko tym z puszki. Jedyny problem to taki, że trzeba na raz otworzyć 3kg. Ale w sumie też dotarło do mnie, że mogę to przelać do słoików i spasteryzować na szybko co w zasadzie wyjdzie na to samo jakbym sam zrobił.

Oczywiście ja nie neguję, gdybym sam sadził to pewnie byłbym ukontentowany gdybym sam je zamarynował. Ale w kwestii kupowania to jednak mało
@Rembrant: podepnę się z pytaniem. Czy Ty bądź ktoś tu czytający ma na sprzedaż łagodne odmiany aromatycznych papryczek? Uwielbiam smak habanero, ale są po prostu za ostre żeby używać ich dużo. Nie mam miejsca na parapecie, z resztą nie czas na wysiew.
kupię papryczki: habanda, pink habanero, trindad perfume, red sorano, lub jakieś inne łagodne i aromatyczne
@Rembrant: To jeszcze raz zapytam bo gdzieś mi zniknęło. Najostrzejszą papryczkę, świeżą jaką do tej pory jadłem była Naga Jolokia. Gdybyś miał oszacować jak z "ostrością" twoich do wymienionej?
@Rembrant: Przyszły dzisiaj:D Nie kupowałem wcześniej świeżych "domowych" więc profilaktycznie wziąłem 10kg. Przyszło wielkie pudło pełne cudnych zielonych obiektów. Są mocne. Są zaj*biste! i jest plan na kilka popołudni, bedo przetwory:D Jest pretekst do odpalenia wędzarni :D