Wpis z mikrobloga

Część Mirki, jako że kończy mi się niedługo 6 miesięczny staż na kierunku Junior Frontend Developer i niedługo mam rozmowę w sprawie kontynuacji pracy, mam pytanie. Czy kwota 3500 - 4000zł netto byłaby adekwatna do wykonywanej przeze mnie pracy? Zajmuje się tworzeniem customowych widoków pod Wordpressa ( koduje strony, podpinam php'a itp.) , czasem tworzę skrypty w javascript (aktualnie uczę się Reacta, mamy w planach tworzyć projekty w nim, ale to jeszcze nie teraz) , oraz zajmuje się wyglądem strony i wdrażaniem treści do sklepów b2b (współpracujemy z firmą, która stworzyła platformę, na której opierają się te sklepy). Wiem, że to szczątkowe dane, ale chciałbym mniej więcej wiedzieć ile mogę zarabiać, żeby mieć co z tego ugrać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z góry dzięki za odpowiedź.

#programowanie #frontend #wordpress #javascript #html #css #php
  • 5
@Vexolq: Wydaje się to chyba racjonalna kwota, o ile to dobrze ogarniasz jak na juniora, ale istotna jest lokalizacja i profil firmy, znasz jakieś aspekty biznesowe tej firmy, za ile sprzedają strony, zna ile wyceniają Twoją godzinę pracy?

Ile średnio godzin zajmuje Ci okodowanie do WP takiego typowego szablonu firmowego z kilkoma podstronami? Robisz RWD, ze poprawą strukturą html5? czysty html/css/js z PHP czy jakieś preprocesory? Oprócz uczenia się reacta (co
@Vexolq to zależy, od firmy, od tego co robisz, od tego ile zarabiałeś. Jeśli będziesz nadal robić to samo co robiłeś, ale już z umową na czas nieokreślony jako "mid", to podszedłbym po 10-20% podwyżkę względem tego co miałeś wcześniej. Jeśli jednak wraz z awansem masz dostać nowe obowiązki to zazwyczaj typowy wczesny mid to ok 6-7k netto z tego co obserwowałem. rok temu na justjoinit.
Kwota wydaje się ok, ale to też zależy w jakim mieście pracujesz (inne są stawki w Warszawie a inne w Szczecinie).
Najlepiej będzie jak wejdziesz sobie na jakieś justjoin.it czy innego nofluffjobs'a i zobaczysz jakie są oferty w twojej okolicy. Jeśli spełniasz warunki na ofertę za 5k netto to rzuć 5k netto i tłumacz to stawkami rynkowymi. Oczywiście jeśli jesteś dobry w tym co robisz i na stażu dobrze się zaprezentowałeś. Licz