Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam taki problem z A4 B5 1.8T. Samochód sporadycznie po chwili postoju (czasem 20 minut, czasem 3 godziny) nie odpala, rozrusznik kręci, kontrolki są, tylko zapłonu brak. Pomaga zdjęcie klem na 2 minutki, ale problem pojawia się coraz częściej. W trakcie jazdy absolutnie nic się nie dzieje. Mogę coś sprawdzić za pomocą VCDSa, gdy to się dzieje? Nie wiem czy to np. czujnik położenia wałka rozrządu czy może pompa paliwa zdycha.

#mechanikasamochodowa #audi #b5
  • 11
@radziuxd: najprędzej pompa paliwa jak nie masz błędów. Jak nie masz manometru to zobacz czy po odkręceniu powrotu z listwy będzie leciała z niej benzyna. Masz LPG? Może być tak że źle wyregulowana instalacja nabija duże długoterminowe korekty paliwowe i w niektórych samochodach są one też wykorzystywane do korekty paliwa podczas odpalania. A odłączenie akumulatora resetuje je. Albo masz jakiś dokładany alarm który świruje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: @MyOwnWorstEnemy: obstawiałem pompę za pierwszym razem, ale koniec końców dzieje się tak zawsze jak auto jest jeszcze ciepłe, chociaż zdziwiło mnie jak ostatnio stało się to po 3-4 godzinach.
Czujnik położenia wałka albo wału ponoć daje wiele innych objawów. Co prawda jakieś dwa razy w ciągu ostatniego roku zdarzyło mi się, że auto po odpaleniu chodziło jakby na 3 cylindry i nie reagowało na pedał gazu, ale nie wiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@biskup2k: @MyOwnWorstEnemy: @Gregory143: Z dumą zawiadamiam, że winny jest przekaźnik "30" przy komputerze pod szybą. Odpowiada on właśnie za pompę paliwa. Jeszcze zanim go wymienię to już sporo mi daje ta wiedza, bo nie będę ściągał klem i czekał jak osioł, a potem stroił radio od nowa tylko wystarczy wyjąć i włożyć powyższy przekaźnik, auto pali na strzała. Koszt przekaźnika 20-40zł. Jego numer to 165906381.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: Zapewne masz rację, bo 30 jest 5-pionowy. Ja zasugerowałem się w sumie opisami sprzedawców, nie miałem takiej wiedzy, a pompa paliwa kleiła mi się w całość z nieodpalaniem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: miałem błąd na silniku, który nie dawał się skasować

17072 - ECM Power Relay Load Circuit: (J271): Open Circuit
P0688 - 35-00 - -

i to on zaprowadził mnie do tego przekaźnika. Wyjąłem, włożyłem, auto odpaliło, błąd już się nie pokazał. Pierwszy raz nie musiałem ściągać klem, żeby odpalić.