Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
5500 netto na B2B do końca roku, wizja podwyżki najszybciej w 2022.
Opcja przejścia na umowę o pracę, warunki jeszcze nie są dograne, ale podejrzewam, że byłoby to około 5500 kosztów pracodawcy.
Na B2B mam urlop w większym wymiarze niż na umowie o pracę.
Ale mam też świadomość, że na umowie o pracę mogę #!$%@?ąć chorobowe i nic nie robić przez tydzień xD
Plusy B2B to na razie mały ZUS, więc w ręce zostaje sporo kasy, bo w uproszczeniu jest to niecałe 4500
Minusy B2B są takie, że praca jest przy kompie, bez żadnych potencjalnych kosztów i śmierdzi mi nowym ładem, gdzie będę mocno w #!$%@? dostawał w takim układzie.
Aha, nie skończyłem jeszcze 26 lat, więc na umowie o pracę nie płaciłbym PIT.
Warto rezygnować z małego ZUS-u i przechodzić z początkiem 2022 roku na umowę o pracę? Od innych klientów dostaję zlecenia co najwyżej na jakieś groszowe sprawy. Dosłownie z 200 zł w skali miesiąca, więc to mi za dużo nie daje. Do tego zakaz konkurencji nie pomaga.
Przeszlibyście na umowę o pracę?
Pracuję dla dużego korpo, ale przy b2b mam też takie ryzyko, że jak im się w excelu słupki obrócą to zostanę na bruku w 2 tygodnie, na umowie o pracę jakieś odprawy i inne czary chyba na mnie czekają, co nie?
No i kurcze, nie wierzę w zusowską emeryturę, ale obecnie nie odkładam na nią nic, więc nawet 10 złotych nie dostanę na starość...
#pytanie #praca #pracbaza #prawo #pieniadze #b2b #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #firma #jdg

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6125194a7b37e6000b784281
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 1